Jak terapia światłem LED wpływa na skórę?

Terapia światłem LED to nieinwazyjny, niechirurgiczny zabieg, który wykorzystuje światło do stymulowania naturalnego procesu leczenia organizmu. Światła LED są stosowane na skórze na różne sposoby, aby leczyć różne schorzenia skóry. Różne kolory światła LED są absorbowane przez różne kolory pigmentów w skórze, co powoduje reakcję w otaczających tkankach. Reakcja ta pomaga poprawić krążenie krwi, zmniejszyć stan zapalny i przyspieszać gojenie.

Kiedy warto zastosować terapię światłem LED i jakie przynosi efekty?

Terapia LED to stosowana jest w celu zmniejszenia widoczności drobnych linii, zmarszczek i przebarwień. Stosuje się ją również w leczeniu trądziku i problemów z pigmentacją.

Korzyści z tego zabiegu obejmują:

  • Zmniejszone zaczerwienienie i obrzęk – mediderma.pl – terapia światłem led poprawia przepływ krwi w danym obszarze, co wpływa na zmniejszenie obrzęku i zaczerwienienia skóry. Może to pomóc w przyspieszeniu czasu regeneracji po urazie lub infekcji.
  • Poprawa krążenia – zwiększone krążenie pomaga rozbić zablokowane pory i odblokować mieszki włosowe, co poprawia cerę poprzez redukcję zaskórników i plam. Terapia światłem przyspiesza również czas gojenia się skaleczeń i ran na powierzchni skóry.
  • Zmniejszenie stanu zapalnego – zapalenie jest jedną z głównych przyczyn powstawania blizn potrądzikowych, tak więc zmniejszenie stanu zapalnego pomoże zapobiec tworzeniu się nowych blizn.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × trzy =