Jak terapia światłem LED wpływa na skórę?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Terapia światłem LED to nieinwazyjny, niechirurgiczny zabieg, który wykorzystuje światło do stymulowania naturalnego procesu leczenia organizmu. Światła LED są stosowane na skórze na różne sposoby, aby leczyć różne schorzenia skóry. Różne kolory światła LED są absorbowane przez różne kolory pigmentów w skórze, co powoduje reakcję w otaczających tkankach. Reakcja ta pomaga poprawić krążenie krwi, zmniejszyć stan zapalny i przyspieszać gojenie.

Kiedy warto zastosować terapię światłem LED i jakie przynosi efekty?

Terapia LED to stosowana jest w celu zmniejszenia widoczności drobnych linii, zmarszczek i przebarwień. Stosuje się ją również w leczeniu trądziku i problemów z pigmentacją.

Korzyści z tego zabiegu obejmują:

  • Zmniejszone zaczerwienienie i obrzęk – mediderma.pl – terapia światłem led poprawia przepływ krwi w danym obszarze, co wpływa na zmniejszenie obrzęku i zaczerwienienia skóry. Może to pomóc w przyspieszeniu czasu regeneracji po urazie lub infekcji.
  • Poprawa krążenia – zwiększone krążenie pomaga rozbić zablokowane pory i odblokować mieszki włosowe, co poprawia cerę poprzez redukcję zaskórników i plam. Terapia światłem przyspiesza również czas gojenia się skaleczeń i ran na powierzchni skóry.
  • Zmniejszenie stanu zapalnego – zapalenie jest jedną z głównych przyczyn powstawania blizn potrądzikowych, tak więc zmniejszenie stanu zapalnego pomoże zapobiec tworzeniu się nowych blizn.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Bank – jak ograniczyć dostęp do niektórych pomieszczeń dla osób z zewnątrz?
Bank – jak ograniczyć dostęp do niektórych pomieszczeń dla osób z zewnątrz?
Bezpieczeństwo mienia firmy oraz pracowników w niej zatrudnionych to jedna z kluczowych wartości dla każdego przedsiębiorcy. Dużą wagę przykłada się […]
Jakie części do aut najczęściej trzeba wymieniać?
Jakie części do aut najczęściej trzeba wymieniać?
Od dokonywania przeglądów technicznych i ewentualnej wymiany różnych elementów naszego samochodu zależy jego niezawodność i bezpieczeństwo. Dlatego warto dbać o […]
Jak przewożone są ogromne przedmioty?
Jak przewożone są ogromne przedmioty?
Spedycja kontenerowa to transport towarów w kontenerach intermodalnych, powszechnie znanych jako „kontenery morskie”, które mogą być przenoszone między różnymi środkami […]