Jakie są zalety dalekowschodnich kosmetyków?

Jakie są zalety dalekowschodnich kosmetyków?

Kobiety dalekiego wschodu słyną z nieskazitelnej, wręcz porcelanowej cery. Oczywiście nie mogło to ujść uwadze pań z innych rejonów świata. Zaczęto więc dociekać przyczyny promiennej urody Azjatek. Na czym polega ich tajemnica?

Organiczne składniki w służbie urodzie

U podstaw pielęgnacji cery w krajach dalekowschodnich tkwi dogłębne oczyszczanie i wykorzystanie substancji pochodzenia naturalnego. Bezpieczne i łagodne dla skóry kosmetyki naturalne pozwalają na uniknięcie podrażnień spowodowanych nadmiarem szkodliwych czynników chemicznych. W ich produkcji sięga się do ekstraktów roślinnych, zwierzęcych oraz składników mineralnych, szczególnie tych charakterystycznych dla środowiska naturalnego krajów azjatyckich.

Kolebka preparatów pielęgnacyjnych

W dziedzinie urody kraje dalekiego wschodu są najbardziej znane z kosmetyków koreańskich. Do tych najbardziej poszukiwanych należą kremy oraz maski zawierające śluz ślimaka, który cechuje się wysokimi właściwościami regenerującymi, nawilżającymi i wygładzającymi. Korea słynie również z kremów BB, które łączą funkcje pielęgnacyjne z koloryzującymi. Ostatnio niezwykle popularne stały się również maski w płachtach, wykonane z bawełny nasączonej odżywczymi substancjami.

Dostępność azjatyckich kosmetyków

Jeszcze kilka lat temu wschodnie preparaty były bardzo trudne do kupienia na rynku europejskim. Jednak ich dobra sława sprawiła, że przywędrowały i do naszych sklepów. Obecnie są dostępne zarówno w sprzedaży stacjonarnej, jak i drogeriach internetowych.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 − 1 =