Jakie wartości odżywcze posiada olej lniany?

Niezwykle popularny ostatnimi czasy olej lniany dostarcza człowiekowi ogromnej ilości substancji odżywczych, niezbędnych do codziennego funkcjonowania. Wśród nich – nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3, które uważa się za mające zbawienny wpływ na regulację procesów homeostazy.

Olej z lnu i jego wpływ na organizm

Badania najróżniejszych ośrodków i naukowców nie pozostawiają wątpliwości – spożywane w odpowiedniej ilości nienasycone kwasy tłuszczowe (w tym wspominany omega-3) skutecznie wpływają na obniżenie ryzyka wystąpienia chorób układu krwionośnego, szczególnie zaś w przypadku osób starszych. Konkretniej zaś obniżają poziom złego cholesterolu, a także pomagają w walce z nadciśnieniem.

Dodatkowo, olej lniany zimnotłoczony będzie najlepszą opcją, gdyż pomaga w gojeniu ran, jak również poprawia kondycję skóry (stąd częste zastosowanie w branży kosmetycznej). Pozytywnie wpływa również na układ immunologiczny, pozwalając na zachowanie znakomitej odporności. Kilka łyżek tłuszczu lnianego dziennie może pomóc w walce z wieloma schorzeniami.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − 1 =