Jakie wartości odżywcze posiada olej lniany?

/
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Niezwykle popularny ostatnimi czasy olej lniany dostarcza człowiekowi ogromnej ilości substancji odżywczych, niezbędnych do codziennego funkcjonowania. Wśród nich – nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3, które uważa się za mające zbawienny wpływ na regulację procesów homeostazy.

Olej z lnu i jego wpływ na organizm

Badania najróżniejszych ośrodków i naukowców nie pozostawiają wątpliwości – spożywane w odpowiedniej ilości nienasycone kwasy tłuszczowe (w tym wspominany omega-3) skutecznie wpływają na obniżenie ryzyka wystąpienia chorób układu krwionośnego, szczególnie zaś w przypadku osób starszych. Konkretniej zaś obniżają poziom złego cholesterolu, a także pomagają w walce z nadciśnieniem.

Dodatkowo, olej lniany zimnotłoczony będzie najlepszą opcją, gdyż pomaga w gojeniu ran, jak również poprawia kondycję skóry (stąd częste zastosowanie w branży kosmetycznej). Pozytywnie wpływa również na układ immunologiczny, pozwalając na zachowanie znakomitej odporności. Kilka łyżek tłuszczu lnianego dziennie może pomóc w walce z wieloma schorzeniami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jaką rolę może odgrywać beton w architekturze wnętrz?
Jaką rolę może odgrywać beton w architekturze wnętrz?
Zastosowanie betonu wzrosło w ostatnich latach, i to jest łatwe do zrozumienia, dlaczego. Jest trwały, wszechstronny i dostępny w wielu […]
Frezarka do paznokci – jak działa?
Frezarka do paznokci – jak działa?
Frezarka do paznokci to nowy i innowacyjny produkt, który został zaprojektowany z myślą o potrzebach zarówno profesjonalistów, jak i tych, […]
Jak zaaranżować pokój dziecka?
Jak zaaranżować pokój dziecka?
Pokój dziecka jest miejscem, w którym maluch spędza bardzo dużo. To właśnie w nim bawi się, uczy oraz wypoczywa. Z […]