Skuteczne metody, które poprawią wygląd naszych zębów

Piękny i zdrowy uśmiech ma decydujący wpływ na samopoczucie, a także w ogromnym stopniu wzmacnia pewność siebie, co pozytywnie przekłada się na życie towarzyskie. Niestety często zdarza się, że zęby nie prezentują się wystarczająco atrakcyjnie z powodu ubytków, szarego osadu lub innych niepożądanych wad. W takiej sytuacji rozsądnym rozwiązaniem jest skorzystanie z nowoczesnych zabiegów oferowanych przez gabinety stomatologiczne. Chodzi m.in. o skuteczne wybielanie zębów czy wstawianie protez i implantów.

Czasami wystarczy jedna wizyta u dentysty

Najpopularniejszym zabiegiem pozwalającym uzyskać wyraźną poprawę w wyglądzie zębów jest usunięcie wyjątkowo nieestetycznego kamienia. Wykorzystuje się w tym celu metodę skalingu, która polega na rozbiciu struktury kamienia za pomocą specjalistycznego aparatu ultradźwiękowego, zwanego fachowo skalerem. Częstotliwość wykonywania tej czynności jest uzależniona w ogromnej mierze od tego, jak szybko osad odkłada się na uzębieniu. Ma na to decydujący wpływ m.in. palenie papierosów oraz picie dużych ilości kawy i herbaty. Pamiętajmy, że zbyt długo nieusuwany kamień może skutkować poważnym stanem zapalnym jamy ustnej, co w konsekwencji prowadzi do paradontozy.

Drugim godnym polecenia zabiegiem jest założenie licówek i koron porcelanowych w celu wyrównania kształtu uzębienia albo zamaskowania widocznych niedoskonałości. Osoby posiadające znaczne ubytki powinny natomiast koniecznie pomyśleć o protezach zębowych (ruchomych lub stałych). Ostatnia wartościowa metoda to wybielanie szkliwa z zastosowaniem innowacyjnego lasera, ewentualnie lampy polimeryzacyjnej i specjalnych nakładek żelowych.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 − cztery =