Fizykoterapia – na czym polega?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Fizykoterapia to nowoczesna dziedzina fizjoterapii skoncentrowana głównie na leczeniu obrzęków, skręceń, stanów zapalnych oraz silnego bólu kręgosłupa czy mięśni. Wykorzystuje w tym celu rozmaite zjawiska fizyczne, takie jak choćby światło, magnetyzm oraz ultradźwięki. Specjalista dąży do znacznego złagodzenia uciążliwych dolegliwości oraz przyspieszenia naturalnych procesów biologicznych zachodzących w organizmie (np. gojenia). Profesjonalne zabiegi z zakresu fizykoterapii są wykonywane m.in. w centrum rehabilitacji Rehasanka, które działa w Warszawie. 

Gwarancja bardziej komfortowego życia

Fizykoterapia obejmuje szereg działań o charakterze przeciwbólowym, przeciwobrzękowym, a także przeciwzapalnym. Powszechnym zabiegiem jest w szczególności laseroterapia, opierająca się na naświetlaniu konkretnego miejsca na ciele aparatem diodowym emitującym skoncentrowaną wiązkę światła o stosunkowo niewielkiej mocy oraz zróżnicowanej długości. Metoda ta najlepiej sprawdza się przy złamaniach i wszelkich uszkodzeniach w obrębie tkanki łącznej. Oprócz tego sporą popularnością cieszy się elektrostymulacja, czyli wykorzystanie prądu impulsowego do efektywnej stymulacji układu nerwowo-mięśniowego. Istotną rolę odgrywają tutaj elektrody wywołujące skurcze poszczególnych mięśni. Oto pozostałe zabiegi charakterystyczne dla fizykoterapii:

-galwanizacja z zastosowaniem prądu stałego – pomaga np. przy dolegliwościach o podłożu reumatycznym

-ultradźwięki – zapobiegają bólowi, rozbijają kamienie nerkowe i niwelują zwłóknienia czy zgrubienia

-pole magnetyczne o niskiej częstotliwości – sprawdza się przy urazach sportowych, zaniku mięśni i nerwobólach

-krioterapia – leczenie z użyciem  temperatury poniżej 100 stopni Celsjusza (chłodzenie dwutlenkiem węgla i ciekłym azotem).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie meble robi się z metalu
Jakie meble robi się z metalu
Meble wykonuje się z najrozmaitszych materiałów i przeróżnymi technikami. Wszystko jest uzależnione od upodobania klienta, a często od przeznaczenia danego […]
Dlaczego warto wzbogacić dietę psa o dodatkowe suplementy?
Dlaczego warto wzbogacić dietę psa o dodatkowe suplementy?
Większość ludzi dba o swoje psy prawie tak samo, jak o członków rodziny. Nie ma co się temu dziwić, bezgraniczna […]
Deratyzacja – Czym jest i jak działa?
Deratyzacja – Czym jest i jak działa?
Deratyzacja to metoda, dzięki której szczury i inne gryzonie są eliminowane z budynków i nieruchomości. Najczęściej stosowanymi metodami deratyzacji są […]