Jakich produktów nie można jeść gdy ma się Hashimoto?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pokarmy, które jesz, mogą rzeczywiście zrobić różnicę w tym, jak dobrze twoje ciało wchłania hormon tarczycy. A jeśli masz niedoczynność tarczycy, ważne jest, aby unikać pewnych pokarmów, które mogą powodować stan zapalny i wywoływać objawy.

Czego nie powinno się jeść?

Dieta o wysokiej zawartości jodu może powodować niedoczynność tarczycy. Dzieje się tak dlatego, że tarczyca potrzebuje jodu do wytwarzania hormonu tarczycy, więc jeśli masz go za dużo, może zakłócić ten proces. Jod znajduje się w wielu produktach spożywczych, w tym w owocach morza, produktach mlecznych, soi i produktach sojowych, a także w soli jodowanej.

Niektóre osoby, które mają niedoczynność tarczycy mogą być również wrażliwe na gluten, białko znajdujące się w pszenicy i innych ziarnach. Jeśli masz celiakię lub nieceliakalną wrażliwość na gluten (NCGS), może to wywołać objawy niedoczynności tarczycy, takie jak zmęczenie i mgła mózgowa. Dokładną listę znajdziesz na stronie https://hashimotoplan.com/lista-produktow-ktorych-nie-powinno-sie-jesc-majac-hashimoto/.

Czym jest choroba Hashimoto?

Choroba Hashimoto to zaburzenie autoimmunologiczne, które powoduje, że organizm atakuje własne zdrowe tkanki. W chorobie Hashimoto układ odpornościowy błędnie atakuje komórki tarczycy i uszkadza je lub niszczy.

Rezultatem jest nieaktywna produkcja hormonów tarczycy i objawy niedoczynności tarczycy, takie jak przyrost masy ciała, zmęczenie i mgła mózgowa. Niektóre osoby z chorobą Hashimoto rozwijają również inne choroby autoimmunologiczne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak w prostu sposób zmienić wystrój sypialni?
Jak w prostu sposób zmienić wystrój sypialni?
Sypialnia to miejsce odpoczynku i wyciszenia, dlatego jej wystrój jest niezwykle ważny. Co jakiś czas warto zmienić kilka szczegółów w […]
Jak uzyskać uprawnienia na tłumacza przysięgłego?
Jak uzyskać uprawnienia na tłumacza przysięgłego?
Żeby zostać tłumaczem przysięgłym należy spełnić szereg wymagań formalnych, określonych w Ustawie o zawodzie tłumacza przysięgłego z dnia 25 listopada […]
Jak wypromować swoją firmę? 7 najlepszych pomysłów
Jak wypromować swoją firmę? 7 najlepszych pomysłów
Promowanie swojego biznesu jest bardzo podobne do randki. Musisz być sobą, ale musisz się też trochę popisać. I nie możesz […]