Jakie składniki powinny znaleźć się w twojej diecie?

Wszystkie produkty spożywcze i napoje zawierają składniki odżywcze, które decydują o tym w jaki sposób funkcjonuje organizm ludzki. Każdy z nich charakteryzuje się specyficznym działaniem. Zdrowa, zbilansowana dieta powinna dostarczać niezbędnych makro- i mikroelementów, które gwarantują wzrost i rozwój komórek, ich regenerację, a także zapewniają odporność. Wszystkie niezbędne produkty spożywcze, obfitujące w tego typu składniki, można znaleźć pod poniższym linkiem:  https://olejarnia-gaja.pl/siemie-lniane/.

Zdrowie z natury

Jakich zatem składników potrzebuje nasz organizm? Jednym z podstawowych jest wapń. Wpływa na stan kości, pracę mięśni oraz prawidłowy rytm serca. Najlepiej szukać go w produktach mlecznych, tofu i brokułach. Błonnik zmniejsza ryzyko chorób serca, likwiduje zaparcia, obniża poziom cholesterolu we krwi, znajdziemy go w warzywach, roślinach strączkowych czy płatkach owsianych. Takie właściwości posiadają też nasiona słonecznika. Kwas foliowy, jest witaminą z grupy B, która odgrywa szczególne znaczenie dla kobiet w ciąży, wzrostu komórek oraz przemiany materii.

Gdzie go szukać? Przede wszystkim w zielonych, liściastych warzywach, bananach i melonach.  Kolejnym składnikiem jest żelazo, które współuczestniczy w produkcji czerwonych krwinek. Występuje w mięsie, rybach, drobiu, suszonych owocach oraz niektórych warzywach (brokuł, szpinak). Ważna jest jeszcze odpowiednia podaż magnezu (orzechy, gorzka czekolada), potasu (pomidory, banany) oraz selenu (wołowina, ryby słodkowodne, produkty zbożowe).

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × dwa =