Jakie składniki powinny znaleźć się w twojej diecie?

Wszystkie produkty spożywcze i napoje zawierają składniki odżywcze, które decydują o tym w jaki sposób funkcjonuje organizm ludzki. Każdy z nich charakteryzuje się specyficznym działaniem. Zdrowa, zbilansowana dieta powinna dostarczać niezbędnych makro- i mikroelementów, które gwarantują wzrost i rozwój komórek, ich regenerację, a także zapewniają odporność. Wszystkie niezbędne produkty spożywcze, obfitujące w tego typu składniki, można znaleźć pod poniższym linkiem:  https://olejarnia-gaja.pl/siemie-lniane/.

Zdrowie z natury

Jakich zatem składników potrzebuje nasz organizm? Jednym z podstawowych jest wapń. Wpływa na stan kości, pracę mięśni oraz prawidłowy rytm serca. Najlepiej szukać go w produktach mlecznych, tofu i brokułach. Błonnik zmniejsza ryzyko chorób serca, likwiduje zaparcia, obniża poziom cholesterolu we krwi, znajdziemy go w warzywach, roślinach strączkowych czy płatkach owsianych. Takie właściwości posiadają też nasiona słonecznika. Kwas foliowy, jest witaminą z grupy B, która odgrywa szczególne znaczenie dla kobiet w ciąży, wzrostu komórek oraz przemiany materii.

Gdzie go szukać? Przede wszystkim w zielonych, liściastych warzywach, bananach i melonach.  Kolejnym składnikiem jest żelazo, które współuczestniczy w produkcji czerwonych krwinek. Występuje w mięsie, rybach, drobiu, suszonych owocach oraz niektórych warzywach (brokuł, szpinak). Ważna jest jeszcze odpowiednia podaż magnezu (orzechy, gorzka czekolada), potasu (pomidory, banany) oraz selenu (wołowina, ryby słodkowodne, produkty zbożowe).

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × cztery =