Jak dopasować biustonosz?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dobrze dobrana bielizna powinna zapewniać niczym nieskrępowany komfort, który wpływa również na naszą pewność siebie. W tym artykule skupimy się na odpowiednim doborze biustonosza.

Źle dobrany stanik, który jest – na przykład – za luźny, spowoduje przesuwanie się po skórze i doprowadzając do obtarć. Zbyt ciasny z kolei poza dyskomfortem może przyczyniać się do problemów zdrowotnych, takich jak ból kręgosłupa pleców czy ramion. Źle dobrany biustonosz może też być przyczyną kłopotów ze swobodnym oddychaniem.

Odpowiedni dobór biustonosza

Jednym z najistotniejszych elementów, od którego powinniśmy rozpoczynać wybór biustonosza, jest zmierzenie obwodu bezpośrednio pod biustem, od którego odjąć należy 5-10 cm.
Przy zakupie warto również uwzględnić to, że biustonosz podczas prania czy noszenia może się rozciągać. Dobrze jest wybrać stanik, którego nie zapinasz od razu na najciaśniejsze zapięcie.

Dla małych piersi sprawdzi się biustonosz typu „plungee” bądź „half cup”, który podnosi i świetnie eksponuje biust.
Dla pań z dużymi piersiami odpowiednim wyborem będzie zabudowany stanik typu „full cup” lub „balkonetka”.

Biustonosz dla aktywnych pań

Kobiety uprawiające sport powinny zainteresować się specjalnym stanikiem sportowym, który będzie podtrzymywał piersi podczas biegania, skakania czy innego rodzaju ćwiczeń. Warto również zwrócić uwagę, aby był on wykonany z materiałów”oddychających”, czyli przepuszczających powietrze i nie zatrzymujących wilgoci. Z tego powodu unikać powinniśmy biustonoszy wykonanych z bawełny.

Pomocne kalkulatory

W internecie dostępne są również kalkulatory biustonoszy, które podpowiedzą nam jak dopasować biustonosz i czuć się komfortowo i atrakcyjnie w idealnie dobranej bieliźnie.

Bogaty wybór staników znajdziesz np. w sklepie internetowym Intymoda. Oferuje on marki Gaia biustonosze, a także bardzo znane biustonosze Gortex.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Cera sucha – wskazane preparaty służące jej pielęgnacji
Cera sucha – wskazane preparaty służące jej pielęgnacji
Pielęgnacja cery suchej nie należy do łatwych. Niemniej jednak, można postarać się o to, aby i ten typ skóry prezentował […]
Typy płytek i ich pomysłowe wykorzystanie w przestrzeni naszego domu
Typy płytek i ich pomysłowe wykorzystanie w przestrzeni naszego domu
Projektowanie wnętrz to wyjątkowe, ale czasami trudne zajęcie. Wymaga sporego wyczucia stylu, jak i określonych umiejętności. Do wykończenia wnętrz wykorzystywane […]
W jaki sposób można ogłosić upadłość konsumencką?
W jaki sposób można ogłosić upadłość konsumencką?
Upadłość konsumencka jest dobrodziejstwem dla dłużników, które zostało wprowadzone do polskiego systemu prawnego ustawą z dnia 28 lutego 2003 roku. […]