Czy każdy pies musi korzystać z fryzjera?

Właściciele psów często zastanawiają się nad tym, w jaki sposób dbać o ich sierść i wygląd. Czy konieczny jest fryzjer dla psów, czy systematyczna, domowa pielęgnacja? Wydaje się, że w wielu przypadkach można spokojnie zadbać o fryzurę pupila na własną rękę. Są jednak takie rasy, które dla utrzymania wyglądu potrzebują wizyty w salonie groomerskim.

Fryzjer dla Twojego pupila

Przede wszystkim, z usług psiego fryzjera korzystać muszą te czworonogi, które mają długą sierść, a więc np. maltańczyki czy shih tzu. W salonach nie pojawiają się raczej te z gładką sierścią np. boksery. Psy biorące udział w wystawach mogą mieć nieco większą szansę na wygraną, jeżeli ułożeniem ich fryzury zajmie się specjalista.
Fryzjerzy zaznaczają, że lepiej nie decydować się na samodzielne strzyżenie psa, tylko udać się do salonu. Przy takim wyjściu można mieć pewność, iż użyte zostaną właściwe narzędzia i zwierzęciu nie stanie się żadna krzywda. Warto dbać o swojego pupila i zabierać go do groomera. Odpowiednia pielęgnacja jego sierści ma duże znaczenie zarówno dla samopoczucia, jak i wyglądu.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 + 6 =