Co trzeba brać pod uwagę przy zakupie materaca do spania?

Rodzaj zastosowanej technologii

Sen jest niezwykle ważny dla zdrowia człowieka, dlatego warto zadbać o jego wysoką jakość. Duży wpływ na to ma rodzaj materaca, w jaki jest wyposażone łóżko. Dawniej dużą popularnością cieszyły się materace zbudowane ze sprężyn bonelowych. Chociaż tego rodzaju produkty są stosunkowo tanie w zakupie, oferują przeciętny komfort. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest zakup produktu wyposażonego w sprężyny kieszeniowe.

Dzięki temu, że każda sprężyna pracuje niezależnie od siebie, materac kieszeniowy znakomicie dopasowuje się do krzywizn ciała i stanowi dobre podparcie dla kręgosłupa. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się wyroby piankowe, takie jak materac Gran Sonno Fresh Wash, które są niezwykle komfortowe i trwałe.

Funkcjonalność i higiena

Wysokiej jakości materac powinien być nie tylko wygodny, ale i higieniczny. Standardem jest zdejmowany pokrowiec, który można prać w pralce. Niektóre produkty takie jak Hilding Breakdance wyposażone zostały w pokrowiec z efektownym motywem, który z pewnością przypadnie do gustu nastolatkom. Niewątpliwą zaletą tego modelu jest jego antyalergiczność. Dzięki właściwościom antystatycznym pianki oraz wentylowanym strefom, z materaca mogą korzystać osoby uczulone na kurz i roztocza.

Podczas wyboru materaca do spania, należy zwrócić także uwagę na poziom twardości, jaki oferuje. Zdaniem specjalistów najlepiej kupować produkty o średnim poziomie twardości, które są zarówno wygodne, jak i bezpieczne dla kręgosłupa. Szukając produktów funkcjonalnych, warto zdecydować się na materace odwracalne. Możliwość użytkowania obu stron znacząco wydłuża żywotność takiego produktu.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć + dwanaście =