Co trzeba brać pod uwagę przy zakupie materaca do spania?

Rodzaj zastosowanej technologii

Sen jest niezwykle ważny dla zdrowia człowieka, dlatego warto zadbać o jego wysoką jakość. Duży wpływ na to ma rodzaj materaca, w jaki jest wyposażone łóżko. Dawniej dużą popularnością cieszyły się materace zbudowane ze sprężyn bonelowych. Chociaż tego rodzaju produkty są stosunkowo tanie w zakupie, oferują przeciętny komfort. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest zakup produktu wyposażonego w sprężyny kieszeniowe.

Dzięki temu, że każda sprężyna pracuje niezależnie od siebie, materac kieszeniowy znakomicie dopasowuje się do krzywizn ciała i stanowi dobre podparcie dla kręgosłupa. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się wyroby piankowe, takie jak materac Gran Sonno Fresh Wash, które są niezwykle komfortowe i trwałe.

Funkcjonalność i higiena

Wysokiej jakości materac powinien być nie tylko wygodny, ale i higieniczny. Standardem jest zdejmowany pokrowiec, który można prać w pralce. Niektóre produkty takie jak Hilding Breakdance wyposażone zostały w pokrowiec z efektownym motywem, który z pewnością przypadnie do gustu nastolatkom. Niewątpliwą zaletą tego modelu jest jego antyalergiczność. Dzięki właściwościom antystatycznym pianki oraz wentylowanym strefom, z materaca mogą korzystać osoby uczulone na kurz i roztocza.

Podczas wyboru materaca do spania, należy zwrócić także uwagę na poziom twardości, jaki oferuje. Zdaniem specjalistów najlepiej kupować produkty o średnim poziomie twardości, które są zarówno wygodne, jak i bezpieczne dla kręgosłupa. Szukając produktów funkcjonalnych, warto zdecydować się na materace odwracalne. Możliwość użytkowania obu stron znacząco wydłuża żywotność takiego produktu.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

czternaście − trzynaście =