Zakątki w Polsce warte zobaczenia latem

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Miejsc, które warto odwiedzić w Polsce jest bardzo dużo. Nie trzeba wcale wybierać się na zagraniczne wakacje, aby zobaczyć zupełnie inny świat. Dla miłośników ciszy świetnym wyborem będą Bory Tucholskie. Tam wszechobecny spokój i mnogość lasów dobrze zrobi każdemu, kto ma nieco skołatane nerwy. Cisza obecna jest tam przez większą część dnia – czasami zakłóca ją tylko śpiew ptaków.

W Borach Tucholskich możemy zatrzymać się zarówno w luksusowym hotelu, jak i przytulnym gospodarstwie agroturystycznym. Wybór miejscówek jest spory, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Inne miejsca położone w górach, które warto zobaczyć, można znaleźć na https://gufik.pl/

Nad morze, czy w góry?

Taki dylemat towarzyszy polskim rodzinom niemal zawsze wtedy, kiedy przychodzi podjąć decyzję o celu wakacyjnego wyjazdu. Góry to kolejny raj dla fanów ciszy. Długie godziny spędzone na wyprawach pozwolą na dobre odciąć się od zgiełku miasta. Na przeciwległym biegunie, jeśli chodzi o obecność tłumów ludzi jest Zakopane. Krupówki tętnią życiem, a na tamtejszych straganach dostaniemy nie tylko lokalne wyroby.

Wybierając miejsce na urlop, pamiętajmy, że wcale nie musimy spędzać go tylko na odludziu, czy ograniczać się do przebywania wielkim mieście. W Polsce znajduje się ogromna ilość miejscowości, z których każda ma coś innego do zaoferowania. Planując wakacje nad morzem z dziećmi możemy dodać na trasę naszej podróży chociażby Toruń, czy Bydgoszcz. Te miasta choć kameralne – nabrały w ostatnich latach mnóstwo blasku. Toruński rynek, czy bydgoska Wyspa Młyńska to świetne i nieoczywiste sposoby na spędzenie wolnego czasu.

Kujawy warto odwiedzić, jadąc z Warszawy, z lub południa Polski nad morze. Innymi wartymi uwagi lokalizacjami są oddalone nieco na północ Świecie, Grudziądz, czy Malbork, gdzie mieści się dawna krzyżacka twierdza.

Udając się w te rejony, możemy też zboczyć nieco z trasy. Kaszubskie wioski z powodzeniem zachowały elementy dawnej kultury, a mieszkańcy z dumą kultywują tradycje swoich przodków. Język kaszubski jest nie tylko używany na co dzień, ale również nauczany w szkołach. Gościnność ludzi tam mieszkających może sprawić, że zechcemy zostać w tych okolicach na dłużej.

Po drodze na wybrzeże można jeszcze wstąpić na Żuławy Wiślane oraz do Krynicy Morskiej. Gdy nareszcie dotrzemy do celu, przywita nas Gdańsk. To kolejne miasto które chętnie pokazuje swoją wyjątkowość. Jego walory doceniają nie tylko nasi rodacy, ale także obcokrajowcy, corocznie tłumnie je odwiedzający.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Sporty wodne – środki bezpieczeństwa jakie trzeba zachować
Sporty wodne – środki bezpieczeństwa jakie trzeba zachować
Sporty wodne to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu nad wodą. Są jednocześnie dosyć ryzykowne i niosą ze sobą pewne […]
Programy i aplikacje, które mogą się przyczynić do rozwoju działalności
Programy i aplikacje, które mogą się przyczynić do rozwoju działalności
Właściciele firm nieustannie poszukują metod, które pomogłyby im usprawnić działanie przedsiębiorstwa i zarządzanie jego sprzedażą tak, by uzyskiwać jak najlepsze […]
Co jest potrzebne do bezproblemowego funkcjonowania magazynu?
Co jest potrzebne do bezproblemowego funkcjonowania magazynu?
Wyposażenie magazynu to konieczność w każdym magazynie. Bez odpowiedniego wyposażenia magazyn nie może prawidłowo funkcjonować. Magazyn to miejsce, w którym […]