Dziecko w drodze? Zobacz, jak się do tego przygotować!

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pokój dziecka jest gotowy, meble przedszkolne są na miejscu, a twój fotelik samochodowy został zainstalowany. W ostatnich tygodniach ciąży nadszedł czas, aby nieco bardziej się zorganizować i przygotować się na pojawienie się dziecka na świecie. Jest wiele różnych rzeczy, o które musisz zadbać, ale ten artykuł pomoże Ci wszystko zorganizować.

Lista rzeczy do zrobienia przed porodem

  • Zrób plan, aby ktoś zabrał Cię do szpitala lub centrum porodowego, gdy zacznie się poród. Jeśli planujesz poród w domu, upewnij się, że ktoś będzie tam z Tobą.
  • Dowiedz się, czy Twoje ubezpieczenie zdrowotne pokrywa zajęcia z edukacji porodowej i zapisz się na takie, które mają dla Ciebie sens. Możesz się o tym przekonać dzwoniąc do swojej firmy ubezpieczeniowej lub rozmawiając ze swoim lekarzem lub położną. Mogą oni również powiedzieć Ci, jakie zajęcia będą dla Ciebie najlepsze w oparciu o to, jak duże doświadczenie mają w obsłudze skomplikowanych porodów.
  • Jeśli planujesz poród naturalny (bez leków), zapytaj swojego lekarza o techniki, które zaleca w celu opanowania bólu podczas porodu. Dla niektórych kobiet pomocna jest hipnoza, dla innych techniki relaksacyjne, takie jak wizualizacja, przynoszą ulgę w dyskomforcie podczas porodu.
  • Możesz rozważyć zatrudnienie wyszkolonej profesjonalistki, która pomaga podczas porodu, jeśli jest to Twoje pierwsze dziecko lub jeśli wcześniej miałaś problemy z zajściem w ciążę.
  • Przygotuj ubranka dla swojego dziecka. Na stronie https://raspberryrepublic.pl/produkt/velour-sleepsuit-sacrebleu/ możesz kupić śpiochy welurowe. Ubrania powinny być wygodne dla dziecka i łatwe do założenia. Ponadto, należy mieć pod ręką dużo śpioszków, skarpetek i sweterków na wypadek, gdyby w późniejszym okresie roku zrobiło się zimno. Można też kupić kapelusz, który ochroni główkę dziecka przed poparzeniem słonecznym, gdy będzie się ono bawić lub siedzieć w wózku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać odpowiedni rozmiar portfela?
Jak wybrać odpowiedni rozmiar portfela?
Ubiór jest ważny dla każdego z nas, gdyż pozwala nam nie tylko odpowiednio się okryć, ale również dobrze zaprezentować. Oprócz […]
Okulary dla kobiet – jak wybrać te idealne?
Okulary dla kobiet – jak wybrać te idealne?
Każda kobieta ma do wyboru mnóstwo efektownych dodatków. W sklepach polecane są modne akcesoria skórzane, np. różnego rodzaju paski i […]
Jak wyciągnąć z auta zapieczony wtryskiwacz?
Jak wyciągnąć z auta zapieczony wtryskiwacz?
Wtryskiwacz, który się zapiekł może przysporzyć wiele kłopotów. Bardzo często zdarza się, że trzyma się on tak mocno, że jego […]