Kancelarie adwokackie – czym najczęściej się zajmują?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mimo że ludzie na ogół starają się żyć zgodnie z prawem i normami życia społecznego, to niekiedy wpadają w różnego rodzaju kłopoty i są zmuszeni do skorzystania z usług specjalistów zwanych adwokatami. Takie osoby są zazwyczaj zatrudnione w kancelariach i zakres ich obowiązków obejmuje szereg działań mających związek z dbaniem o interesy prawne swoich klientów. Należy podkreślić, że nawet jeśli będziemy musieli zapłacić takiemu fachowcowi sporą sumę pieniędzy, to często warto to zrobić, bo efektem może być nasz święty spokój.

Szeroki zakres usług to domena tych podmiotów

Typowa kancelaria adwokacka zatrudnia specjalistów z co najmniej kilku różnych dziedzin prawa, dlatego jest w stanie świadczyć usługi w wyjątkowo szerokim zakresie. Z jej pomocy możemy skorzystać zarówno w sytuacji, gdy potrzebujemy jednostkowej porady, jak i wtedy, gdy szukamy kogoś, kto mógłby skutecznie reprezentować nasze interesy w sądzie. Dobry adwokat zdecydowanie zwiększa nasze poczucie bezpieczeństwa w trakcie rozprawy.

Podstawowe obowiązki kancelarii prawnej obejmują:

  • reprezentowanie klientów w sprawach karnych (obrona osób podejrzanych), rodzinnych (np. rozwody, pozwy o ustalenie alimentów), administracyjnych (pozwolenia na budowę obiektów, postępowania dotyczące inspekcji budowlanej) i gospodarczych (tworzenie opinii, obsługa prawna firm – o tym można przeczytać na https://www.adwokat-lisicki.pl/obsluga-prawna-firm)

-udzielanie porad i konsultowanie różnych problemów
sporządzanie niezbędnej dokumentacji

-pomoc w ubieganiu się o odszkodowania i inne rekompensaty (śmierć osoby bliskiej, klęska żywiołowa itp.)

Warto podkreślić, że wykwalifikowany pracownik kancelarii może reprezentować interesy swojego klienta w zasadzie we wszystkich możliwych rodzajach spraw przed sądami różnych instancji. Na przykład adwokat Kraków prawo rodzinne zna od podszewki i jest w stanie skutecznie i szybko, a na dodatek zgodnie z etyką zawodu, doprowadzić do ugody między małżonkami lub ustalić wysokość alimentów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie meble robi się z metalu
Jakie meble robi się z metalu
Meble wykonuje się z najrozmaitszych materiałów i przeróżnymi technikami. Wszystko jest uzależnione od upodobania klienta, a często od przeznaczenia danego […]
Co ile należy wymieniać zestawy opony?
Co ile należy wymieniać zestawy opony?
Bardzo wielu kierowców zupełnie nie zdaje sobie sprawy z tego, że opony zamontowane w ich aucie mają swój wiek i […]
Zdrowe przekąski do pracy
Zdrowe przekąski do pracy
Jeżeli pracujemy na pełny etat, w biurze spędzamy przynajmniej jedną trzecią doby. W tak długim czasie z pewnością staniemy się […]