Jaka jest optymalna temperatura, w jakiej powinien funkcjonować człowiek?

Samopoczucie człowieka jest często zależne od zdrowia, jak i warunków, w których przebywa. Ocenia się, że również temperatura naszego ciała pełni tutaj istotną rolę. Jeśli jest zbyt wysoka bądź zbyt niska, to ma negatywny wpływ na działanie poszczególnych organów. Lekarze zalecają więc regularne badanie swojej temperatury, która optymalna powinna wynosić 36.6 stopni Celsjusza.

Jaka najlepsza temperatura w domu ?

Rodzice powinni zadbać o to, aby w ich apteczce domowej pojawił się również termometr. Jeśli zajdzie taka potrzeba, będzie możliwość skorzystania z jego funkcjonalności. Na przykład pewien domownik czuje się gorzej i nie ma pewności czy posiada gorączkę. Właśnie w takim momencie dobrze byłoby zdecydować się na zmierzenie temperatury. Dzięki temu sprawdzimy czy jest ona optymalna, czy jednak za wysoka bądź za niska.

Ważny jest także termometr, który ukazuje temperaturę występującą w danym pomieszczeniu. W nim chcemy funkcjonować jak najlepiej. Dobrze jest więc zadbać o to, aby nasze mieszkanie czy domek jednorodzinny było regularnie wietrzone, najlepiej każdego dnia. I zaleca się to uczynić szczególnie rano, jak i wieczorem. Unikamy wietrzenia po południu, ponieważ wtedy temperatura na zewnątrz jest zbyt wysoka. Najlepiej, jeśli w ciągu dnia w naszym mieszkaniu występuje około 20 stopni Celsjusza. A jak powinno być wieczorem?

Temperatura do snu

Ocenia się, że podczas snu korzystniejsza jest dla nas niższa temperatura, na przykład w granicach 15-18 stopni Celsjusza. Wtedy chętnie się przykrywamy, cali bądź minimalnie. I takie czyste chłodniejsze powietrze sprawia, że o wiele łatwiej się nam zasypia.

Jeden komentarz

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 − 5 =