Czy noszenie kamizelki odblaskowej w pracy na budowie jest obowiązkowe?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem dotyczącym używania kamizelek, spodni, czy kurtek ostrzegawczych, osoby zatrudnione na torach kolejowych, jezdniach, czy w transporcie wewnątrzzakładowym, są zobowiązane do ich noszenia. Najkrócej rzecz ujmując, dotyczy to miejsc, gdzie wspólnie przebywają pracownicy, jak i pojazdy drogowe, a odblaski mają za zadanie zapewnić bezpieczeństwo tym pierwszym.

Na budowie zwykle znajdują się maszyny budowlane (np. dźwigi), w związku z czym osoby pracujące tam zobowiązane są do noszenia odzieży odblaskowej. Zwykle jest to popularna kamizelka, w okresie jesienno- zimowym również kurtka z dodatkowymi elementami odblaskowymi, która zapewnia zarówno widoczność, jak i komfort termiczny.

Ważne informacje

Kamizelka, taka jak np. http://robimykoszulki.pl/oferta/kamizelki-odblaskowe/, oraz kurtka ostrzegawcza muszą być w kolorze żółtym, a pozostałe ich parametry powinny odpowiadać obowiązującym przepisom. Odpowiedni krój i barwa gwarantują optymalną widoczność, a tym samym zapewniają bezpieczeństwo o każdej porze dnia i nocy. Warto podkreślić, że obowiązek noszenia omawianego elementu odzieży nie jest zależny od stopnia pracownika, czy pełnionej przez niego funkcji. Noszą ją zarówno kierownicy, jak i szeregowi budowlańcy. To obowiązkowy element odzieży roboczej pracowników, którzy zatrudnieni są w miejscu, gdzie znajdują się pojazdy mechaniczne. W związku z tymi zasadami kamizelki powinny być również wydawane gościom, którzy wizytują lub kontrolują przebieg budowy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Komu powierzyć aranżację wnętrz w mieszkaniu?
Komu powierzyć aranżację wnętrz w mieszkaniu?
Aranżacja wnętrza mieszkania jest znaczącą inwestycją i ważne jest, aby wybrać odpowiednią osobę do tego zadania. Jeśli planujesz zmienić wygląd […]
Jakie rozwiązania warto zastosować, jeśli nie ma możliwości przyłączenia się do sieci kanalizacyjnej?
Jakie rozwiązania warto zastosować, jeśli nie ma możliwości przyłączenia się do sieci kanalizacyjnej?
Posesje, które nie mają możliwości bezpośredniego podłączenia do sieci kanalizacyjnej muszą rozwiązać problem odprowadzania nieczystości w inny sposób. W tym […]
Co zrobić, aby dziecko nie nudziło się w trakcie ferii?
Co zrobić, aby dziecko nie nudziło się w trakcie ferii?
Przed Tobą ferie, w trakcie których Twoje dziecko będzie w domu przez dwa tygodnie. Co zrobić, aby dziecko się nie […]