Dlaczego drewno to dobry materiał do budowy?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Drewno to materiał stosowany od wielu stuleci do budowy różnorodnych konstrukcji. Powszechnie wykonuje się bowiem nie tylko elewacje z drewna (w domach jednorodzinnych), ale również więźby dachowe, elementy stolarki okiennej i drzwiowej, tarasy, podłogi czy domki letniskowe. Podstawową zaletą tego surowca jest jego wysoka wytrzymałość i niezwykła szlachetność. Pozostałe kluczowe atuty zostaną wymienione i pokrótce opisane w dalszej części tego artykułu. 

Znakomite właściwości izolacyjne to kluczowy wyróżnik 

Drewno to materiał w pełni naturalny i ekologiczny (nie zagraża środowisku i jest antyalergiczne), a także łatwo poddający się obróbce. Wykazuje się ponadto wysokimi właściwościami oddychającymi, dzięki czemu pozwala stworzyć niepowtarzalny mikroklimat w pomieszczeniach domowych, sprzyjający prawidłowemu oddychaniu i dobremu samopoczuciu. Do niewątpliwych atutów tego surowca zaliczamy również doskonałe parametry izolacyjne – współczynnik przewodzenia ciepła jest w tym przypadku nawet kilkadziesiąt razy niższy od betonu czy stali. Dzięki temu domowe wnętrza znacznie łatwiej i szybciej można ogrzać do temperatury pokojowej, co przekłada się na optymalny komfort termiczny. Dodajmy że w parze z dobrą izolacyjnością idą niższe rachunki za ogrzewanie.

Poza tym drewno odznacza się całkiem niezłymi właściwościami dźwiękochłonnymi, więc mamy pewność, że w środku domu będzie panowała cisza oraz spokój. Inną zaletą omawianego materiału jest jego szerokie zastosowanie i duży wybór. Jeśli np. chcemy zakupić deski tarasowe modrzew syberyjski, świerk, merbau, lapacho, teak czy bangkirai to gatunki drzew najbardziej polecane, ponieważ charakteryzują się ponadprzeciętnie dużą wytrzymałością, pięknym wyglądem oraz dużą odpornością na wilgoć i szkodniki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co ująć w projekcie domu
Co ująć w projekcie domu
Każdy z nas marzy o swoim wymarzonym domu, który będzie urządzony w wyśnionym przez nas stylu. Właśnie na konstruowaniu designu […]
Bez jakich kosmetyków trudno wykonać dobry makijaż twarzy?
Bez jakich kosmetyków trudno wykonać dobry makijaż twarzy?
Jest kilka podstawowych kosmetyków, które musisz mieć w swoim zestawie. Są to podkład i puder, tusz do rzęs, róż do […]
Antyki we współczesnych wnętrzach – czy pasują?
Antyki we współczesnych wnętrzach – czy pasują?
Trendy w zakresie aranżacji wnętrz mieszkalnych nieustannie się zmieniają. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na umieszczenie we własnym domu […]