Nauka rysunku – ważniejszy jest talent czy ciężka praca?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Miewasz czasem marzenia o karierze rysownika lub po prostu zależy Ci na możliwości zagłębienia się w to zajęcie, jednak uważasz, że nie masz do tego zdolności? Spokojnie, talent to nie wszystko! Za dziełami wielkich artystów kryje się przede wszystkim ciężka praca i lata spędzone na doskonaleniu. Bez względu na wiek możesz rozpocząć swoją przygodę z rysunkiem, a każda Twoja kolejna praca z pewnością przybliży Cię do upragnionych efektów.

Chwyć ołówek w dłoń

Wbrew pozorom najtrudniej jest zacząć i nie zniechęcać się, gdy coś nie wychodzi od razu idealnie. Nie przejmuj się! Jesteś we właściwym miejscu, w którym dowiesz się, że nauka rysunku może być prawdziwą przyjemnością. Boisz się, że potrzebujesz profesjonalnego sprzętu, na który wydasz dużo pieniędzy? Na szczęście na początek nie musisz posiadać olbrzymiej kolekcji narzędzi do rysowania. Wystarczy Ci jedynie kilka ołówków o różnym stopniu miękkości. Zacznij od szkicu, wykorzystując twardsze rysiki z grupy H, natomiast do wypełnienia ciemniejszych przestrzeni świetnie sprawdzą się te z oznaczeniem B. Ważny jest również papier, możesz używać bloku technicznego, a z czasem specjalnie dedykowanych szkicowników.

Od czego zacząć rysowanie? Przede wszystkim nie warto rzucać się na głęboką wodę. Najwięcej wprawy nabierzesz, odtwarzając różne przedmioty na papierze. Wymaga to cierpliwości, aby wielokrotnie powtarzać ten sam rysunek, jednak jest to niewiarygodnie przydatne ćwiczenie, aby obudzić w sobie rysowniczą świadomość i umiejętność do odwzorowywania przestrzeni na kartce. Jeśli trudno Ci się samemu zmotywować, możesz skorzystać z szeroko dostępnych kursów rysowniczych online, filmów instruktażowych lub kół plastycznych. Zacznij tworzyć, a już niedługo sam siebie zaskoczysz tym, jakie efekty możesz osiągnąć!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Parametry ekogroszku
Parametry ekogroszku
Sezon zimowy już za pasem, a stary piec już nie za bardzo spełnia swoją funkcję. Poza tym zgodnie z obowiązującymi […]
Modny strój na uczelnię
Modny strój na uczelnię
Uczelnia to nie tylko miejsce, gdzie można zdobyć cenną wiedzę oraz kontynuować swoją ścieżkę edukacji. To również przestrzeń, gdzie spotykamy […]
Pościel jako dekoracja sypialni
Pościel jako dekoracja sypialni
Pościel to temat rzeka. Tylu ilu jest ludzi na świecie, tyle istnieje preferencji odnośnie powłoczek i wypełnienia, jednak niezależnie od […]