Jak stworzyć kino w swoim pokoju?

Kino domowe od kilku lat nie jest już ekstrawagancją przeznaczoną wyłącznie dla pasjonatów oglądania filmów, czy ludzi bardzo zamożnych. Prawdziwe centrum rozrywki można stworzyć obecnie we własnym pokoju stosunkowo tanim kosztem i przy niewielkim nakładzie sił. Wynika to z faktu, że poszczególne sprzęty i akcesoria są dostępne w niezwykle zróżnicowanej palecie cenowej. Jeśli np. interesują nas porządne głośniki kolumnowe, to wiele ciekawych modeli znajdziemy w tym sklepie online: https://avpoint.pl/kolumny-glosnikowe.

Kilka przydatnych porad i wskazówek

Pierwszym etapem tworzenia kina domowego powinno być wyznaczenie odpowiedniego pomieszczenia – może to być zarówno salon, jak i piwnica, czy poddasze na strychu. Kluczowy warunek uzyskania optymalnych wrażeń wizualnych to dokładne wyciemnienie ścian oraz znaczne ograniczenie naturalnego światła słonecznego. Z tego względu warto zamontować w oknie funkcjonalne rolety lub żaluzje, a powierzchnie płaskie pomalować farbą grafitową, ewentualnie czarną. Kolejnym krokiem jest wstawienie wygodnych mebli wypoczynkowych. W tej roli znakomicie sprawdzi się zestaw złożony z kanapy i dwóch foteli obitych miękkim materiałem (np. skórą lub welurem).

Niezwykle duże znaczenie ma także wygłuszenie przynajmniej dwóch ścian za pomocą paneli akustycznych, które skutecznie będą tłumiły większość dźwięków dochodzących z otoczenia. Podstawą jest również wybór właściwego sprzętu audiowizualnego tj. monitora w rozdzielczości 4K, kolumn głośnikowych z subwooferem i amplitunerem (minimum 5.1) oraz odtwarzacza DVD, albo Blu-Ray. Alternatywę stanowi rzutnik laserowy i rozwijany ekran. Ten drugi element można z powodzeniem zastąpić fragmentem ściany pomalowanej specjalnym preparatem – chodzi tutaj o farby projekcyjne posiadające konkretne właściwości.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery + 16 =