Czym karmić chomika?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Choć sprawowanie opieki nad chomikiem nie nastręcza wielu problemów, to jednak warto wnikliwie zapoznać się z wymaganiami żywieniowymi tego zwierzęcia.

Najlepsza karma dla chomika

Chomiki na wolności najczęściej pożywiają się nasionami i zbożem. Nie pogardzą także warzywami i owocami, a także robakami i owadami. W warunkach domowych te ostatnie nie będą niezbędne w diecie naszego pupila. Chomiczym przysmakiem jest w szczególności owies, pszenica, ziarna słonecznika czy dyni. Warto również dawać mu jabłko czy marchewkę, gdyż chomiki je uwielbiają.Nie wzgardzą one ogórkiem, gruszką czy bananem, dlatego również te warzywa i owoce możemy bez obaw podawać naszemu zwierzakowi.Na rynku dostępne są ponadto gotowe karmy zawierające w swoim składzie najważniejsze elementy diety chomika.Warto dodać, że karmy dla chomików dostępne w sklepach często są również wzbogacane witaminami, które pomogą zachować naszego pupila w zdrowiu i zapewnią mu dobre samopoczucie.

Jaką karmę dla chomika wybrać?

W sklepach oferujących akcesoria dla małych ssaków (np. tutaj: https://www.doggo.com.pl/432-akcesoria-male-ssaki) znaleźć możemy multum różnego rodzaju karm oraz suplementów chomiczej diety. Popularne są karmy sypkie, składające się z różnego rodzaju zbóż i nasion czy warzyw, np. kukurydzy. Ciekawą alternatywą dla takiej karmy są również kolby, które można wygodnie zawiesić w klatce chomika. Przy wyborze karmy warto zwrócić uwagę na to, co nasz zwierzak lubi jeść. Tak, chomiki również mają swoje preferencje żywieniowe i niektóre karmy zwyczajnie mogą im nie smakować.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Aromamarketing, czyli sposób na zwiększenie sprzedaży
Aromamarketing, czyli sposób na zwiększenie sprzedaży
Z pewnością wielu z nas przechodząc obok piekarni, zachwycało się zapachem świeżego chleba czy innego pieczywa. Nie mogliśmy się wówczas […]
Co jest niezbędne do prawidłowego działania instalacji klimatyzacyjnych?
Co jest niezbędne do prawidłowego działania instalacji klimatyzacyjnych?
Systemy klimatyzacyjne są obecnie montowane zarówno w domach prywatnych, jak i obiektach przemysłowych czy biurach. Ich głównym zadaniem jest obniżanie […]
Ogród – jaki sposób go urządzić?
Ogród – jaki sposób go urządzić?
Ogród jest ważną częścią domu. Ogród można urządzić na wiele sposobów – jednym z nich są kominki, krzesła, stoły i […]