Czym karmić chomika?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Choć sprawowanie opieki nad chomikiem nie nastręcza wielu problemów, to jednak warto wnikliwie zapoznać się z wymaganiami żywieniowymi tego zwierzęcia.

Najlepsza karma dla chomika

Chomiki na wolności najczęściej pożywiają się nasionami i zbożem. Nie pogardzą także warzywami i owocami, a także robakami i owadami. W warunkach domowych te ostatnie nie będą niezbędne w diecie naszego pupila. Chomiczym przysmakiem jest w szczególności owies, pszenica, ziarna słonecznika czy dyni. Warto również dawać mu jabłko czy marchewkę, gdyż chomiki je uwielbiają.Nie wzgardzą one ogórkiem, gruszką czy bananem, dlatego również te warzywa i owoce możemy bez obaw podawać naszemu zwierzakowi.Na rynku dostępne są ponadto gotowe karmy zawierające w swoim składzie najważniejsze elementy diety chomika.Warto dodać, że karmy dla chomików dostępne w sklepach często są również wzbogacane witaminami, które pomogą zachować naszego pupila w zdrowiu i zapewnią mu dobre samopoczucie.

Jaką karmę dla chomika wybrać?

W sklepach oferujących akcesoria dla małych ssaków (np. tutaj: https://www.doggo.com.pl/432-akcesoria-male-ssaki) znaleźć możemy multum różnego rodzaju karm oraz suplementów chomiczej diety. Popularne są karmy sypkie, składające się z różnego rodzaju zbóż i nasion czy warzyw, np. kukurydzy. Ciekawą alternatywą dla takiej karmy są również kolby, które można wygodnie zawiesić w klatce chomika. Przy wyborze karmy warto zwrócić uwagę na to, co nasz zwierzak lubi jeść. Tak, chomiki również mają swoje preferencje żywieniowe i niektóre karmy zwyczajnie mogą im nie smakować.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dlaczego opłaca się inwestować w content marketing?
Dlaczego opłaca się inwestować w content marketing?
Decydując się na content marketing inwestujesz czas, pieniądze i wysiłek jednorazowo, a przynoszą one korzyści dopóki tekst jest w użyciu, […]
Parametry ekogroszku
Parametry ekogroszku
Sezon zimowy już za pasem, a stary piec już nie za bardzo spełnia swoją funkcję. Poza tym zgodnie z obowiązującymi […]
Czy wybór sofy ma duże znaczenie?
Czy wybór sofy ma duże znaczenie?
Aranżacja przestrzeni wypoczynkowej w salonie ma bardzo istotny wpływ na relaks wszystkich domowników. Nawet w małym mieszkaniu z powodzeniem można […]