Jak zacząć uprawiać kolarstwo grawitacyjne?

Kolarstwo grawitacyjne jest nazywane kolarstwem ekstremalnym. Rozpoczęcie przygody z takim sportem wiąże się z dobraniem dobrego jakościowo roweru, który spełni swoją rolę na trudnych terenach. To rodzaj kolarstwa górskiego, jaki jest uprawniany na silnie nachylonych stokach lub na specjalnie przygotowanych trasach. Jak rozpocząć jazdę tego typu? Na jakie rower postawić?

Słów kilka o kolarstwie grawitacyjnym

Unikalną ofertę dotyczącą rowerów doskonałych do grawitacyjnego kolarstwa znajdziemy na stronie https://www.romet.pl/Katalog_rowerow,MTB,9,785,2021,html. W tym przypadku zarówno mężczyźni, jak i kobiety znajdą taki sprzęt kolarski, jaki spełni ich oczekiwania. Na uwagę zasługują przykładowo górskie rowery full suspension z nowoczesną geometrią i topowym osprzętem. Jazda wyczynowa od tej pory będzie czystą przyjemnością, a my zadbamy o własny komfort. 

Początki jazdy wymagają dobrania nieskomplikowanych tras, które nie zniechęcą sportowca. Dowiedzmy się zatem, jaką odzież i obuwie dobrać oraz wyruszmy na takie trasy, jakie są dobierane przez osoby początkujące. Po pewnym czasie i systematycznych treningach zauważymy poprawę kondycji i chęć wybicia się na jeszcze wyższy poziom. To znak, że warto odwiedzić bardziej wymagające trasy.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 2 =