Koenzym Q10 – właściwości, działanie, dawkowanie

Koenzym Q10 ma inną bardzo obiecującą nazwę – eliksir młodości. Substancja koenzym Q10 posiada silne działanie antyoksydacyjne i przeciwstarzeniowe. Koenzym Q10 występuje naturalnie w organizmie człowieka. Koenzym Q10 to dokładniej ubichinon, który jest właśnie substancją produkowaną naturalnie przez organizm. Koenzym Q10 jest uczestnikiem wielu różnych, ważnych procesach w organizmie takich jak:

produkowanie energii w komórkach ciała,
pobudzanie układu immunologicznego,
transportowanie tlenu do tkanek,
walka i usuwanie wolnych rodników.

Niestety ilość koenzymu Q10 w organizmie maleje wraz z upływem lat i zwiększaniem się naszego wieku. Pierwsze widoczne braki koenzymu Q10 widoczne są po 30 roku życia. Wtedy zauważa się:

zmniejszenie pokładów energetycznych
spadek kondycji
częstsze infekcje
kłopoty z sercem
pierwsze zmarszczki.

Koenzym Q10 – właściwości

Koenzym Q10 wpływa pozytywnie na wszystkie nasze organy. Największe ilości koenzymu Q10 znajdują się w sercu i mózgu, ponieważ te organy , aby prawidłowo funkcjonować potrzebują nieprzerwanych i dużych dostaw koenzymu, który zapewnia im energie oraz tlen. Koenzym Q10 ma również bardzo dobroczynny wpływ na naszą urodę, ponieważ zapobiega starzeniu spowodowanym wolnymi rodnikami. Wytwarzanie się naturalnego koenzymu Q10 w organizmie wraz z wiekiem maleje, ale dzięki kosmetykom i suplementom diety można go uzupełnić.

Koenzym Q10 – dawkowanie w suplementacji i kosmetykach
Po trzydziestym roku życia większość osób ma obniżony poziom koenzymu Q10 w organizmie. Jedynym możliwym uzupełnieniem koenzymu Q10 w tym przypadku są suplementy diety, które występują w postać kapsułek lub tabletek. Najbardziej optymalną dawką jest 50 mg na dobę.

W kosmetykach koenzym Q10 występuje w kremach i żelach. Stosuje się go przeważnie nakładając go na skórę tak jak zwykły krem i w ilości takiej, aby mógł się wchłonąć.

Artykuł napisany we współpracy ze sklepem internetowym Fundacja Long Life. Różnego rodzaju witaminy oraz suplementy diety, w tym spirulinę w sklepie tym znajdziesz.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × 1 =