Jak utrzymać zęby oraz dziąsła w dobrym stanie?

Najlepszym sposobem na utrzymanie dobrego stanu zdrowia jamy ustnej jest utrzymywanie zębów w czystości. Oznacza to szczotkowanie ich dwa razy dziennie pastą z fluorem, używanie nici dentystycznej raz dziennie i odwiedzanie dentysty co sześć miesięcy w celu wykonania przeglądu. Istnieją jednak również pewne zabiegi stomatologiczne, które mogą pomóc poprawić wygląd Twoich zębów i zapobiec takim problemom jak próchnica. 

Jakie zabiegi warto wykonać w celu poprawy stanu zębów?

Doświadczeni dentyści zaproponują Ci wiele różnych zabiegów, które mogą pomóc poprawić stan Twoich zębów. Ich wybór będzie zależeć od stanu Twoich zębów, a specjalista pomoże Ci wybrać ten, który będzie dla nich najlepszy.

Skaling

Zabieg ten polega na usunięciu płytki nazębnej za pomocą skalera. Płytka nazębna to lepka substancja, która tworzy się na zębach każdego dnia podczas spożywania pokarmów. Zawiera ona miliony bakterii, które rozkładając się w jamie ustnej, powodują próchnicę. Jeśli nie jest ona regularnie usuwana, powoduje ubytki w zębach. Skaling pomaga ograniczyć gromadzenie się płytki nazębnej na zębach, zapobiegając w ten sposób powstawaniu próchnicy w przyszłości.

Piaskowanie

Jest to kolejny zabieg wykonywany przez dentystów w celu usunięcia płytki nazębnej. Dobrze wykonane piaskowanie koszalin usunie z zębów gromadzący się osad i przebarwienia i w ten sposób pomoże utrzymać zdrowy wygląd zębów.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście − czternaście =