Jak dbać o higienę jamy ustnej?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zdrowie jamy ustnej jest ważną częścią ogólnego stanu zdrowia. Mówi się, że dobra higiena jamy ustnej to najlepszy sposób na zapobieganie próchnicy i chorobom dziąseł. Oto kilka wskazówek, jak dbać o higienę jamy ustnej:

Szczotkuj zęby dwa razy dziennie

Używaj szczoteczki z miękkim włosiem i pasty do zębów z fluorem. Szczotkuj delikatnie, ale dokładnie, pamiętając o tym, aby wyszorować wszystkie powierzchnie każdego zęba, w tym powierzchnie żujące i wnętrza zębów, gdzie może ukrywać się płytka nazębna.

Codziennie nitkuj zęby

Nitkowanie usuwa cząstki jedzenia spomiędzy zębów (i poniżej linii dziąseł), czego nie potrafi dobrze zrobić samo szczotkowanie. Użyj 18-calowego pasma nici dentystycznej i owiń je wokół dwóch palców; ułatwi to wprowadzanie jej między zęby.

Jedz rozsądnie

Jedz zrównoważoną dietę, która zawiera dużo świeżych owoców i warzyw, pełnych ziaren, niskotłuszczowych produktów mlecznych i chudego mięsa. Unikaj słodzonych przekąsek i napojów, takich jak napoje gazowane lub soki owocowe, ponieważ te produkty mogą powodować ubytki, jeśli są spożywane często lub w dużych ilościach.

Ogranicz spożycie słodyczy i innych pokarmów zawierających cukier, ponieważ mogą one powodować ubytki, jeśli są spożywane często lub w dużych ilościach.

Jeśli masz jakiś problem z higieną jamy ustnej, to koniecznie odwiedź stronę: https://dentalpark.pl/dentysta-stomatolog-olkusz/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać dobrą roletę do domu
Jak wybrać dobrą roletę do domu
Wybór rolet pod względem funkcjonalności Na rynku rolet panuje ogromna konkurencja. Duża ilość dostępnych produktów sprawia, że wybór optymalnego rozwiązania […]
Urządzenia, które powinny być w warsztatach optycznych
Urządzenia, które powinny być w warsztatach optycznych
Optyka jest fascynującą dziedziną, pozwalającą na zrozumienie, w jaki sposób działa światło, jakie zjawiska przebiegają z jego udziałem oraz w […]
Eksploatacja urządzeń klimatyzacyjnych – wszystko co musisz wiedzieć?
Eksploatacja urządzeń klimatyzacyjnych – wszystko co musisz wiedzieć?
Eksploatacja wewnętrznych urządzeń klimatyzacyjnych może być w rzeczywistości niebezpieczna, jeśli nie zachowa się odpowiedniej ostrożności. Ważne jest, aby dowiedzieć się, […]