Co usprawni pracę mechanika?

Warsztat samochodowy powinien przede wszystkim przynosić pieniądze, tak jak każda inna firma działająca na rynku. Właściciel musi bowiem zarabiać zarówno na swoje utrzymanie, jak i na pensje dla pracowników. Z tego powodu powinien on nieustannie dbać o rozwijanie zaplecza sprzętowego oraz wprowadzanie różnych praktycznych rozwiązań, które będą skutkowały usprawnieniem prac. W jaki sposób można to osiągnąć w miarę szybko i tanio?

Nowoczesne maszyny i porządek to podstawa sukcesu

Kluczowym działaniem skutecznie usprawniającym funkcjonowanie każdego warsztatu samochodowego jest zakup profesjonalnych urządzeń oraz maszyn. Im bardziej są one zaawansowane technologicznie, tym lepiej. Ich wykorzystanie pozwala znacznie zmniejszyć czas pracy nad jakimś elementem.

Doskonałym przykładem jest w miarę prosta czynność polegająca na wymianie tarcz hamulcowych i klocków w aucie. Jeśli pracownik będzie stosował wyłącznie ręczne narzędzia i siłę własnych rąk, wówczas ta praca zajmie mu co najmniej dwie godziny, jeśli zaś wykorzysta w tym celu nowoczesny sprzęt – cała operacja potrwa zaledwie kilkadziesiąt minut. W ten sposób klient może odebrać swój pojazd szybciej, a stawka za usługę pozostanie taka sama.

Każdy warsztat powinien również zostać wyposażony w wytrzymałe meble metalowe na narzędzia. Posiadanie tych elementów ma duży wpływ na sprawność funkcjonowania pracowników, ponieważ dzięki ogólnemu porządkowi w zakładzie doskonale wiedzą, gdzie czego szukać. Innym tego typu funkcjonalnym rozwiązaniem są chociażby specjalne regały na opony.  Należy też zadbać o odpowiednią infrastrukturę techniczną, w tym zwłaszcza elektryczną. Stałe i bezproblemowe zasilanie jest bowiem konieczne do wykonywania wszelkich czynności.

 

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × pięć =