Co usprawni pracę mechanika?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Warsztat samochodowy powinien przede wszystkim przynosić pieniądze, tak jak każda inna firma działająca na rynku. Właściciel musi bowiem zarabiać zarówno na swoje utrzymanie, jak i na pensje dla pracowników. Z tego powodu powinien on nieustannie dbać o rozwijanie zaplecza sprzętowego oraz wprowadzanie różnych praktycznych rozwiązań, które będą skutkowały usprawnieniem prac. W jaki sposób można to osiągnąć w miarę szybko i tanio?

Nowoczesne maszyny i porządek to podstawa sukcesu

Kluczowym działaniem skutecznie usprawniającym funkcjonowanie każdego warsztatu samochodowego jest zakup profesjonalnych urządzeń oraz maszyn. Im bardziej są one zaawansowane technologicznie, tym lepiej. Ich wykorzystanie pozwala znacznie zmniejszyć czas pracy nad jakimś elementem.

Doskonałym przykładem jest w miarę prosta czynność polegająca na wymianie tarcz hamulcowych i klocków w aucie. Jeśli pracownik będzie stosował wyłącznie ręczne narzędzia i siłę własnych rąk, wówczas ta praca zajmie mu co najmniej dwie godziny, jeśli zaś wykorzysta w tym celu nowoczesny sprzęt – cała operacja potrwa zaledwie kilkadziesiąt minut. W ten sposób klient może odebrać swój pojazd szybciej, a stawka za usługę pozostanie taka sama.

Każdy warsztat powinien również zostać wyposażony w wytrzymałe meble metalowe na narzędzia. Posiadanie tych elementów ma duży wpływ na sprawność funkcjonowania pracowników, ponieważ dzięki ogólnemu porządkowi w zakładzie doskonale wiedzą, gdzie czego szukać. Innym tego typu funkcjonalnym rozwiązaniem są chociażby specjalne regały na opony.  Należy też zadbać o odpowiednią infrastrukturę techniczną, w tym zwłaszcza elektryczną. Stałe i bezproblemowe zasilanie jest bowiem konieczne do wykonywania wszelkich czynności.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie rodzaje silników można wyróżnić na rynku?
Jakie rodzaje silników można wyróżnić na rynku?
Na rynku motoryzacyjnym dostępnych jest wiele rodzajów silników. Każdy z nich prezentuje nieco inne zastosowanie czy budowę, dlatego stosowane są […]
Jakie ograniczenia mają standardowe paczki wysyłane kurierem?
Jakie ograniczenia mają standardowe paczki wysyłane kurierem?
Standardowa paczka – wiele osób nie do końca wie, co kryje się za tym określeniem. Okazuje się jednak, że paczki […]
Folia lustrzana – gdzie może się przydać?
Folia lustrzana – gdzie może się przydać?
Folia lustrzana to przezroczysta folia ochronna na powierzchnie szklane. Stosowana jest do ochrony szkła przed stłuczeniem i zarysowaniem, które może […]