Jak urządzić pokój dorastającego dziecka?

Urządzanie pokoju dla nastolatka to niezwykle wymagające zadanie. Trzeba bowiem zagospodarować przestrzeń w taki sposób, aby wykreować funkcjonalne, a jednocześnie atrakcyjne wizualnie wnętrze. Przy okazji należy koniecznie wziąć pod uwagę zainteresowania, styl życia, a także konkretne potrzeby młodego człowieka, znajdującego się w bardzo burzliwym okresie rozwoju. Meblami, które doskonale się tutaj sprawdzą są niewysokie, ale pojemne szafy do sypialni z kilkoma komorami na ubrania i wieloma schowkami na dodatki czy akcesoria.

Nasze preferencje powinny być na drugim miejscu

W trakcie aranżowania pokoju nastolatka kluczowe znaczenie ma komunikacja między rodzicem a dzieckiem i wspólne ustalenie priorytetów. W przeciwnym razie z efektów nie będzie zadowolona żadna ze stron. Podstawowym wymaganym elementem wyposażenia jest wygodne łóżko jednoosobowe z pojemnikiem na pościel, wykonane z naturalnego drewna i wyposażone w termoelastyczny materac. Alternatywą są rozkładane tapczany dziecięce, przypominające nieco stylowe kanapy.

Ponadto nie obejdzie się bez wspomnianej już szafy na ubrania, a także funkcjonalnego biurka umiejscowionego w pobliżu okna, co pozwoli na pracę w warunkach naturalnego oświetlenia słonecznego. Biurko musi posiadać regulację wysokości i wydzielone miejsce na komputer oraz urządzenia peryferyjne. Obok niego zaleca się postawienie szafki lub regału na książki. W pokoju nastolatka warto też umieścić dodatkowe meble wypoczynkowe dla gości (sofa, fotele, pufy itp.), a także szereg elementów dekoracyjnych, takich jak choćby plakaty, grafiki, fototapeta, figurki czy zdjęcia oprawione w ramki. Na ścianie można natomiast zamontować specjalne panele akustyczne. 

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 5 =