Podłoga w domu – na jaki materiał się najlepiej zdecydować?

Podłoga to jeden z najważniejszych elementów wykończeniowych w domu – dobrze wykonana będzie służyć przez długie lata, pełniąc jednocześnie funkcję użytkową i estetyczną. Wybór materiałów jest w tym przypadku spory – począwszy od naturalnych desek, poprzez funkcjonalne panele, a na płytkach skończywszy. Czym zatem kierować się podczas planując wykończenie podłogi?

Trwała i estetyczna podłoga

Większość osób, planując wykończenie podłogi, kieruje się aktualnymi trendami. Warto jednak pamiętać, że jest to rozwiązanie na długie lata, dlatego też ważne jest to, aby wybierać materiały trwałe i uniwersalne. Jedną z propozycji, które cieszą się zainteresowaniem, są panele LVT, dostępne w bogatej gamie kolorystyczno-wzorniczej.

Jest to materiał uznawany za luksusowy, aczkolwiek cena wspomnianych produktów jest przystępna i adekwatna do jakości. Cechą charakterystyczną paneli winylowych jest przede wszystkim strona estetyczna, która perfekcyjnie oddaje charakter materiałów naturalnych, m.in. drewna, kamienia, ceramiki. Bogaty wachlarz wzorów i kolorów, jak również możliwość przycięcia tworzywa LVT zgodnie z życzeniem klienta pozwala uzyskać pożądane efekty wizualne. Przykładowo, materiał o wzorze naturalnego drewna jest zazwyczaj przycinany na kształt desek, natomiast rozwiązania stosowane w kuchni zdecydowanie częściej przypominają płytki w kształcie kwadratów lub prostokątów. Niepodważalną zaletą płytek winylowych jest ich trwałość oraz odporność na ścieranie.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 4 =