Rodzaje i typy zasłon, jakie można zastosować w kuchni

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kuchnia bardzo często nazywana jest sercem domu. Jest to miejsce, gdzie zazwyczaj spędza się wiele czasu, przygotowuje się posiłki, spędza czas rodzinne. Warto postarać się, aby była przytulna i ciepła.

Modne dekoracje do kuchni

Meble i sprzęt kuchenny, to podstawowe wyposażenie kuchni. Chcąc stworzyć miłą atmosferę warto sięgnąć po dodatki. Dekoracyjnym akcentem w każdej kuchni będą modne firanki. Do wyboru są firanki krótkie, długie, nowoczesne, z wzorami, z gipiurą, tradycyjne. Jeśli zasłona ma być na całe okno, to najlepiej wybrać długą, ozdobną firankę. Jeśli firanka ma być tylko elementem dekoracyjnym w oknie, to ładnie prezentować się będzie krótka firanka lub lambrekin.

Co wybrać?

Krótkie firanki z otworami na drążek, to popularne zazdrostki. Jeszcze jakiś czas temu ten rodzaj zasłonek na okno kojarzył się jedynie z rustykalnym wystrojem. Dziś zazdrostka pojawia się w wielu innych stylach aranżacyjnych, również w stylu nowoczesnym. Oferta zazdrostek do kuchni jest bardzo różnorodna. Ten rodzaj ozdoby na okno nie kosztuje dużo, przepuszcza światło dzienne, jest ciekawą ozdobą wnętrza, zapewnia prywatność. 

Lambrekin jest dekoracją na okno, którą mocuje się na górze. To stylowa ozdoba, które nie zaciemnia wnętrza. Lambrekin można zamocować w komplecie z zazdrostką, lub samodzielnie.

Gotowe firanki do kuchni mogą mieć wiele wzorów i fasonów. Są estetyczne i funkcjonalne, wykonane z materiałów, które łatwo utrzymać w czystości. Elegancko będą wyglądały delikatne firany woalowe, do wnętrz o bardziej surowym wystroju pasować będą firany panelowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak czyścić dywany?
Jak czyścić dywany?
Dywan skutecznie potrafi odmienić każde wnętrze i sprawić, że będzie miłe i przytulne. Na co dzień wystarczy go odkurzyć, aby […]
Jak świętowano 100-lecie odzyskania niepodległości w Polsce?
Jak świętowano 100-lecie odzyskania niepodległości w Polsce?
Odzyskanie niepodległości jest ważnym wydarzeniem w historii Polski. 100. rocznica tego wydarzenia zjednoczyła naród, pozwalając na wspólne, radosne świętowanie. Ze […]
Jak oczyścić wody odpadowe?
Jak oczyścić wody odpadowe?
Podstawowym zadaniem przydomowej oczyszczalni ścieków jest neutralizacja pochodzących z gospodarstwa domowego wód odpadowych w wystarczającym stopniu, aby możliwe było ich […]