Jakie meble robi się z metalu

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Meble wykonuje się z najrozmaitszych materiałów i przeróżnymi technikami. Wszystko jest uzależnione od upodobania klienta, a często od przeznaczenia danego mebla i warunków, w jakich ma być użytkowany.

Meble do domu

Jeśli mowa o meblach do użytku domowego, czyli do kuchni, salonu czy sypialni, to korpusy i konstrukcja zazwyczaj są wykonane z płyty meblowej lub drewna. Może tu chodzić o szafy, stoły, krzesła, zabudowę kuchenną lub konstrukcję łóżek. Jeśli meble są tapicerowane, to zazwyczaj wykorzystuje się do ich obicia materiały tekstylne, skórę naturalną lub ekologiczną. Ale w gospodarstwie domowym można też spotkać meble, które robi się z metalu, na przykład może chodzić o krzesła kuchenne czy ramę łóżka.

Meble warsztatowe

Tutaj warunki są bardziej wymagające. Konieczność używania różnych narzędzi lub środków chemicznych zmusza producenta mebli to użycia materiałów bardziej trwałych i wytrzymałych niż drewno czy płyta. Na przykład popularnymi meblami w wielu warsztatach amatorskich lub specjalistycznych są stoły warsztatowe wykonane z metalu.

Meble ogrodowe

Do wykonania mebli przewidzianych do ogrodu lub na taras trzeba zastosować materiały odporne na działanie warunków atmosferycznych, na przykład deszcz czy promieniowanie słoneczne. Dlatego często wykorzystywanymi materiałami, oprócz drewna zaimpregnowanego, są tworzywa sztuczne. Niektóre meble, typu ławki albo huśtawki ogrodowe robi się również z metalu, oczywiście pokrytego farbą, najczęściej technologią malowania proszkowego.
Artykuł powstał we współpracy z Promag S.A.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Nowoczesne i mode meble wypoczynkowe
Nowoczesne i mode meble wypoczynkowe
Kategoria nowoczesnych i modnych mebli wypoczynkowych należy do jednej z najbardziej popularnych w tym roku. To właśnie w niej klienci […]
Zastosowanie folii kiszonkarskiej
Zastosowanie folii kiszonkarskiej
W branży rolniczej powszechnie wykorzystuje się specjalną folię kiszonkarską. Składa się ona z kilku solidnych warstw materiału, a jej kluczowym […]
Pomysły na prezent komunijny dla dziewczynki
Pomysły na prezent komunijny dla dziewczynki
Komunia to wyjątkowy dzień dla dzieci. To nie tylko czas, w którym mają swoje pierwsze święto i muszą zwrócić dużą […]