Jakie meble robi się z metalu

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Meble wykonuje się z najrozmaitszych materiałów i przeróżnymi technikami. Wszystko jest uzależnione od upodobania klienta, a często od przeznaczenia danego mebla i warunków, w jakich ma być użytkowany.

Meble do domu

Jeśli mowa o meblach do użytku domowego, czyli do kuchni, salonu czy sypialni, to korpusy i konstrukcja zazwyczaj są wykonane z płyty meblowej lub drewna. Może tu chodzić o szafy, stoły, krzesła, zabudowę kuchenną lub konstrukcję łóżek. Jeśli meble są tapicerowane, to zazwyczaj wykorzystuje się do ich obicia materiały tekstylne, skórę naturalną lub ekologiczną. Ale w gospodarstwie domowym można też spotkać meble, które robi się z metalu, na przykład może chodzić o krzesła kuchenne czy ramę łóżka.

Meble warsztatowe

Tutaj warunki są bardziej wymagające. Konieczność używania różnych narzędzi lub środków chemicznych zmusza producenta mebli to użycia materiałów bardziej trwałych i wytrzymałych niż drewno czy płyta. Na przykład popularnymi meblami w wielu warsztatach amatorskich lub specjalistycznych są stoły warsztatowe wykonane z metalu.

Meble ogrodowe

Do wykonania mebli przewidzianych do ogrodu lub na taras trzeba zastosować materiały odporne na działanie warunków atmosferycznych, na przykład deszcz czy promieniowanie słoneczne. Dlatego często wykorzystywanymi materiałami, oprócz drewna zaimpregnowanego, są tworzywa sztuczne. Niektóre meble, typu ławki albo huśtawki ogrodowe robi się również z metalu, oczywiście pokrytego farbą, najczęściej technologią malowania proszkowego.
Artykuł powstał we współpracy z Promag S.A.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak działa skup aut?
Jak działa skup aut?
Z roku na rok na popularności zyskują specjalistyczne firmy, które zajmują się skupem samochodów używanych i powypadkowych różnych marek. Gwarantują […]
Wymarzona praca – Czy istnieje?
Wymarzona praca – Czy istnieje?
Nie ma czegoś takiego jak jedna wymarzona praca. Ale jest coś takiego jak wymarzona kariera i może być Twoja z […]
Szamba betonowe – do czego służą i jak są wykonane?
Szamba betonowe – do czego służą i jak są wykonane?
Szamba służą do oczyszczania i odprowadzania ścieków bytowych. Zazwyczaj są one zakopane w ziemi, jednak mogą być umieszczone nad ziemią. […]