Nowoczesne i praktyczne sprzęty kuchenne

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Od paru lat w Polsce panuje moda na zdrowe odżywianie. W kuchni znajduje się coraz więcej świeżych owoców, warzyw, nasion, orzechów. Można z nich zrobić pyszne, prozdrowotne soki i oleje.

Sokowirówka czy wyciskarka?

Wyciskarki coraz częściej zastępują sokowirówki. Uzyskany dzięki nim sok jest bardziej wartościowy i można go dłużej przechowywać (nawet do 72 godzin). Sokowirówki są szybsze i tańsze, ale za to dużo głośniejsze.  Wyciskarki do soku w zależności od wybranego modelu posiadają wiele dodatkowych funkcji pozwalających przygotować różne musy, przeciery, sorbety. Z takiej samej partii surowców są w stanie wytworzyć dwa razy więcej napoju od sokowirówek. Zajmuje to więcej czasu, około 5 minut na 1 litr, ale uzyskany sok będzie gęsty i pełny witamin, enzymów i składników odżywczych. Wyciskarki są mniej awaryjne, mają dłuższy okres gwarancji i są dużo łatwiejsze w czyszczeniu.

Tłoczenie oleju

Pozyskiwanie czystego oleju domowej roboty powinno zainteresować każdą osobę myślącą o zdrowym odżywianiu. Wyciskarka oleju pozwoli zastąpić sklepowe produkty przepełnione chemią, w pełni naturalnymi, zdrowymi, niefiltrowanymi tłuszczami roślinnymi. Tłoczone są na zimno, pomijając wstępną obróbkę cieplną. Dzięki temu zawierają dużo więcej witamin, minerałów i kwasów tłuszczowych takich jak omega-3, omega-6 i omega-9. Nie zawierają konserwantów. Istnieją również urządzenia wielofunkcyjne pozwalające zarówno wyciskać soki jak i tłoczyć oleje. Zaoszczędzone miejsce można zapełnić tackami ze świeżymi owocami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Nauka języków obcych – czy wiek ma znaczenie?
Nauka języków obcych – czy wiek ma znaczenie?
Chyba każdy spotkał się z opinią, że nauka nowego języka w pewnym wieku nie ma sensu. Ta teoria to czyste […]
Modne dodatki dla eleganckiej kobiety
Modne dodatki dla eleganckiej kobiety
Obecnie nie trzeba wydawać fortuny na garderobę, aby prezentować się elegancko i kobieco, wystarczy odpowiednio dopasowywać stroje i wybierać produkty […]
Montaż gniazdka blatowego krok po kroku
Montaż gniazdka blatowego krok po kroku
Obecnie dużą popularnością cieszą się gniazdka blatowe, będące doskonałą alternatywą dla tradycyjnych modeli natynkowych. Są one powszechnie montowane zwłaszcza w […]