Funkcjonalne oświetlenie łazienkowe – czyli jakie?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Niezależnie od tego czy mieszkamy w ogromnym domu, czy w maleńkim mieszkanku, ważne jest dobrze rozplanowane i skuteczne oświetlenie do łazienki. W dużych domach pomieszczenia te przeważnie wyposażone są w obszerne okna, przez które wpada w ciągu dnia wystarczająco dużo światła, aby nie musieć używać wielu lamp. Gorzej jest w niewielkich łazienkach w blokach, tam przeważnie nie ma żadnego okna, więc porządne oświetlenie jest niezbędne.

Efektywny projekt

Jak zaprojektować wzorowe oświetlenie łazienkowe? Górna lampa sufitowa powinna dawać wystarczająco dużo światła, aby w łazience nie panował półmrok. Wkręćmy więc żarówkę o dużej mocy albo zastosujmy alternatywne źródła światła w pobliżu luster i umywalek. Na suficie zazwyczaj montowane są lampy z płaskimi oprawami. Niektórzy właściciele mieszkań stawiają w tym miejscu na wielopunktowe zestawy sufitowe, które pozwalają skierować poszczególne źródła światła na najważniejsze obszary łazienki. Do podświetlenia lustra można wybrać gustowny kinkiet lub diody LED w pięknej oprawie. Eksperci zalecają, aby postawić na ciepłe światło w kolorze białym. Oświetlenie łazienkowe musi tworzyć jednolity system, w którym można aktywować wszystkie lub tylko pojedyncze źródła światła. Lampy powinny być wybierane opierając się o własny gust i oczywiście resztę wystroju łazienki. Dla bezpieczeństwa należy zrezygnować z produktów, które nie są odporne na wilgoć.

Jeżeli pragniecie, żeby wasze oświetlenie łazienkowe zostało zaprojektowane przez specjalistów z doświadczeniem, pomoże wam sklep internetowy Lampex. Odpowiedni zestaw lamp pozwoli uzyskać doskonałą widoczność w każdych warunkach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Oświetlenie drogi – bezpieczne przejście dla pieszych
Oświetlenie drogi – bezpieczne przejście dla pieszych
Wypadki z udziałem pieszych stanowią bardzo duży odsetek na polskich drogach. Bardzo często są one opłakane w swoich skutkach – […]
Dlaczego warto w swojej firmie zatrudnić obcokrajowców?
Dlaczego warto w swojej firmie zatrudnić obcokrajowców?
Rynek w pracy ma się w Polsce dobrze, ale wiele zależy w nim od obcokrajowców. To właśnie Ukraińcy czy pracownicy […]
Nauka języków obcych – czy wiek ma znaczenie?
Nauka języków obcych – czy wiek ma znaczenie?
Chyba każdy spotkał się z opinią, że nauka nowego języka w pewnym wieku nie ma sensu. Ta teoria to czyste […]