Wybór sposobu otwierania drzwi

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeżeli musimy wymienić drzwi wejściowe lub jedne z wewnętrznych w naszym domu bądź mieszkaniu, nie wydaje się to wielkim problemem. Wystarczy po prostu pójść do sklepu budowlanego i wybrać odpowiednie, które będą pasować kolorystycznie, stylowo i przede wszystkim wymiarowo do danego zastosowania. Niestety większość osób pomija tutaj jeden niezmiernie ważny szczegół, jakim jest sposób, a właściwie kierunek otwierania się. Drzwi lewe a prawe – jakie są różnice między nimi? Jak wybrać właściwy wariant?

Uniwersalna metoda rozstrzygająca

Aby dowiedzieć się jakiego rodzaju drzwi potrzebujemy, powinniśmy najpierw dokładnie sprawdzić charakterystykę starych. Ważne są nie tylko wymiary, ale też miejsce mocowania zawiasów. Pierwszą rzeczą jaką powinniśmy zrobić, to stanąć naprzeciw drzwi po tej stronie, na którą te się otwierają. Zazwyczaj będzie to wewnętrzna strona budynku bądź pomieszczenia, choć wyjątkiem jest tu łazienka, gdzie drzwi otwierają się na zewnątrz. Następnie sprawdzamy po której stronie znajdują się zawiasy. Jeżeli znajdują się po naszej prawej stronie – mamy do czynienia z drzwiami prawymi. Jeżeli po lewej – potrzebne będą nam drzwi lewe.

Unikamy kosztownej pomyłki

Bardzo wiele osób pomija aspekt kierunku otwierania drzwi, co może spowodować kosztowne komplikacje. Zazwyczaj dopiero na miejscu okazuje się, że te które kupiliśmy nie pasują. Co prawda nieużywany towar możemy zwrócić do sklepu, ale stracony czas, nerwy i koszty transportu to coś, czego już nie odzyskamy. Wykonajmy więc prosty test opisany powyżej, by mieć pewność że w sklepie nie dojdzie do żadnej pomyłki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co ma wpływ na zaparzenie idealnej kawy?
Co ma wpływ na zaparzenie idealnej kawy?
Każdy miłośnik kawy wie, jak smaczna potrafi być ta pita w kawiarni, której domowa nie jest w stanie dorównać. Nie […]
Jak poradzić sobie z tekstami naukowymi w obcym języku?
Jak poradzić sobie z tekstami naukowymi w obcym języku?
Tłumaczenia naukowe to jedne z najtrudniejszych zleceń, jakimi parają się tłumacze. Potrzebna jest nie tylko doskonała znajomość języka obcego, ale […]
Jak zachwycić gości weselnych?
Jak zachwycić gości weselnych?
Wszystkie wesela zazwyczaj toczą się tym samym rytmem. Powtarzalne schematy sprawiają, że poddajemy się utartym ścieżkom i nie spodziewamy się […]