Meble do ogrodu – czym powinny się wyróżniać?

W okresie wiosennym oraz letnim mnóstwo osób uwielbia spędzać swój wolny czas w przydomowym ogrodzie. Sprzyjają bowiem ku temu niezwykle korzystne warunki atmosferyczne (słońce, przyjemny wiaterek itp.). Aby przebywanie w przestrzeni ogrodowej było w pełni komfortowe, z pewnością warto zorganizować tam specjalny kącik wypoczynkowy z wygodnymi meblami w roli głównej. W sklepach mamy do wyboru liczne modele wykonane z drewna, metalu, syntetycznego polipropylenu, technorattanu czy nawet wikliny.

Doskonałe parametry użytkowe to priorytet

Meble do ogrodu w postaci krzeseł, ławeczek, stolików kawowych, leżaków czy sof powinny być przede wszystkim wystarczająco trwałe, tak aby bez problemu wytrzymały co najmniej kilka sezonów. Konieczna jest zatem weryfikacja ich ogólnej jakości bezpośrednio przed dokonaniem ostatecznego zakupu. Jeśli chodzi o materiał wykonania, to godne polecenia są w szczególności konstrukcje z naturalnego drewna (np. dębu, świerka, modrzewia), rattanu albo wikliny. Wynika to z faktu, że posiadają klasyczny i ponadczasowy design, są w stu procentach ekologiczne, a także idealnie wkomponowują się w zieloną aranżację ogrodu. Wymagają jednak dokładnej impregnacji średnio co trzy lata.

Alternatywę stanowią wersje z wysokogatunkowego tworzywa sztucznego (choćby technorattanu), które co prawda nie prezentują się tak stylowo, ale jednocześnie nie chłoną wilgoci i są wyjątkowo łatwe w czyszczeniu. Oczywiście poszczególne obiekty mogą być wyposażone w dodatkowe elementy z innych materiałów – np. tkaninowe siedziska czy stalowe nogi. Duże znaczenie przy wyborze mebli ogrodowych mają także następujące parametry: bezpieczeństwo w użytkowaniu (brak drzazg, toksycznej farby itp.), optymalna wygoda siedzenia oraz możliwość łatwego przechowywania w pomieszczeniu gospodarczym zimą.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × 4 =