Najnowsze trendy wnętrzarskie, czyli jak urządzić designerskie mieszkanie

Co w modzie piszczy, czyli jak modnie urządzić wnętrze

Trendy związane z urządzeniem mieszkań, zmieniają się jak w kalejdoskopie. To, co było modne jeszcze kilka lat temu, szybko staje się przestarzała, a na rynek wchodzą coraz to nowsze pomysły, Obecnie bardzo popularne i często wybierane, są meble w stylu industrialym. Styl ten narodził się w latach ’50 w USA i wynikał właściwie z konieczności i przymusu zagospodarowania pustych przestrzeni w opuszczonych fabrykach. Dzisiaj styl ten bije rekordy popularności. Najważniejsze cechy, które wyróżniają styl industrialny:

  • dużo przestrzeni – w stylu industrialnym właściwie nie musi być w ogóle ścian; pomieszczenia powinny być duże i przestronne, jadalnia może być śmiało połączona z kuchnią i jest to bardzo popularne rozwiązanie stylu industrialnego
  • okna bez firan – w stylu industrialnym nie ma potrzeby zasłaniania okien, im więcej światła, tym lepiej
  • duże meble – przestronne wnętrza wymagają dużych mebli, małe meble mogą wyglądać wręcz śmiesznie w dużych i jasnych pomieszczeniach, dlatego meble stylu industrialnego powinny być duże; często mają też surowe wykończenia, bez zbędnych ozdób i elementów dodatkowych; meble idealnie pasujące do stylu industrialnego można oferuje sklep Edomator.

    Skandynawia też w modzie

    Innym bardzo popularnym stylem, w którym wiele osób urządza wnętrza, jest styl skandynawski. To także bardzo prosty styl, a oprócz prostoty niezwykle ważna jest funkcjonalność mebli, które mają być praktyczne i poradzić sobie w różnych sytuacjach życia codziennego.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 + dwa =