Jak w kreatywny sposób zmienić oblicze swojego ogrodu?

Istnieje wiele sposobów, aby zmienić oblicze swojego ogrodu. Od dodania nowych roślin po zmianę układu – jest wiele rzeczy, które można zrobić, aby nadać ogrodowi nowy, świeży wygląd. Oto kilka pomysłów

Formowanie krzewów

Jednym z doskonałych sposobów na zmianę oblicza ogrodu jest zmiana formacji krzewów. Z nich można uformować żywopłot, szpalery, okręgi lub kwadraty, o czym można się przekonać, czytając informacje z poniższej strony https://www.garden-service.pl/oferta/formowanie-krzewow-i-zywoplotow/. Dzięki temu ogród zyska zupełnie nowy wygląd, ale nadal będzie wyglądał jak ogród angielski. W ten sposób nie tylko możesz nadać ogrodowi dobry wygląd, ale także sprawisz, że będzie bardziej użyteczny. Jeśli masz mały ogród, możesz posadzić krzewy w rzędach i kolumnach lub w trójkątnych i prostokątnych wzorach.

Dodawanie nowych roślin

Wdrażanie nowych roślin do już istniejącego krajobrazu to kolejny sposób, w jaki można zmienić oblicze ogrodu. Dodanie nowych roślin doda koloru i tekstury, co może radykalnie zmienić wygląd ogrodu bez konieczności wykonywania w nim większych prac. Jest to także okazja do wypróbowania różnych rodzajów roślin, których wcześniej nie braliśmy pod uwagę, na przykład roślin z całego świata, które wymagają mniej zabiegów pielęgnacyjnych niż inne.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 + trzynaście =