Problemy z odpaleniem samochodu – co może być tego przyczyną?

Problemy z odpaleniem samochodu to prawdziwa zmora szczególnie zimą. Niestety za ich powstawanie odpowiadają nie tylko usterki związane z akumulatorem. Częstą przyczyną są wadliwe przewody zapłonowe, zużyte świece czy awaria rozrusznika. Co zrobić w sytuacji, gdy auto nie chce odpalić zimą?

Akumulator – główny winowajca problemów z odpaleniem samochodu

Aby auto odpalało bez problemów nawet w największe mrozy, należy odpowiednio dbać o akumulator. Doprowadzenie do regularnego wyładowania baterii sprawia, że zdecydowanie skraca się jej żywotność. Problemy pojawiają się szczególnie w sytuacji, gdy nasz samochód nie jest garażowany. Ogromne różnice temperatur w porze zimowej nie sprzyjają poprawnemu działaniu akumulatorów. W takiej sytuacji należy systematycznie sprawdzać napięcie i w przypadku większych spadków naładować go do odpowiedniego stanu.

Niestety czasami sprawny akumulator nie wystarczy. W starszych pojazdach częstą usterką są uszkodzenia rozrusznika. Decydując się na jego regenerację, bardzo często wracamy do warsztatu z podobnym problem. Najlepszym rozwiązaniem jest wymiana elementu. Jest on jednak drogi i jedynym sensownym wyjściem wydaje się używanie zamienników. Na szczególną uwagę zasługują rozruszniki Iskra, które posiadają znakomite parametry, a kupić je można w dobrej cenie.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 + 1 =