Jakie mogą być awarie podwozia?

Podwozie to współdziałające ze sobą elementy samochodu, które odpowiadają za dostarczanie energii z silnika do kół. Odpowiada ono za spojenie kół z resztą pojazdu. Jest jednym z głównych części samochodu, dlatego warto regularnie sprawdzać jest stan techniczny. Naganna kondycja tego elementu może objawiać się pogorszonym sterowaniem samochodu oraz kołataniem w okolicach kół. Zużycie amortyzatorów może objawiać się bujaniem pojazdu na krzywiznach.

Jak o nie dbać?

Aby jak najdłużej cieszyć się przyzwoitym stanem technicznym podwozia, należy omijać dziury w drodze. Powinno się jak najbardziej to możliwe i zredukować wjeżdżanie na krawężniki. Pamiętajmy o tym aby raz w roku sprawdzić stan pojazdu w warsztacie. Wtedy możemy szybko interweniować w razie, gdyby urządzenie to zaczęło się psuć.

Elementy pojazdu, które najczęściej ulegają awariom:

– sworzeń

– końcówka drążka kierowniczego

– łącznik stabilizatora

Sworzeń jest to część, która łączy wahacz ze zwrotnicą. Na jego uszkodzenie głównie wpływają nierówności drogi podczas jazdy na długich fragmentach. Końcówka drążka kierowniczego to element, który zespala zwrotnicę z przekładnią. Łącznik stabilizatora zużywa się najbardziej podczas jazdy po dziurach w czasie skrętów. Istniejące na rynku zawieszenie pneumatyczne jest cenione ze względu na komfort jazdy. Odpowiada za to efektywniejszy w amortyzowaniu krzywizn sprężony azot w składniach tłumiących. Wysoką jakością wśród nich wyróżniają się zawieszenia pneumatyczne Porsche. Cena ich jest adekwatna do komfortu jazdy.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 3 =