Jak prawidłowo korzystać z klimatyzacji w samochodzie?

Żywotność i komfort korzystania z klimatyzacji samochodowej można zwiększyć poprzez właściwe jej używanie. Należy mieć na uwadze, że olej w mechanizmie klimatyzacji rozprowadzany jest przez czynnik chłodzący. Fakt ten zobowiązuje do regularnego włączania klimatyzacji, co najmniej na kilka minut, tak aby zapewnić dobre smarowanie wszystkich komponentów. W chłodniejsze dni układu schładzania powietrza można użyć do odparowania szyb, czy zmniejszenia wilgotności w aucie.

Przed skorzystaniem z klimatyzacji w trakcie upałów powinno się dobrze przewietrzyć auto, wyrównując temperaturę we wnętrzu, z tą na zewnątrz. Dzięki temu szybciej schłodzi się wnętrze pojazdu. Należy unikać ustawiania zbyt niskiej temperatury, która może spowodować szok termiczny. Odpowiednia wartość do prowadzenia pojazdu oscyluje w granicach 21-24C. Układ klimatyzacji należy regularnie serwisować. Warto pamiętać wtedy o produktach Errecomu, które już w niskich cenach zapewniają wysoką jakość artykułów serwisowych, pozwalających na oczyszczenie, uszczelnienie i wykrycie wycieków w instalacji.

Gdzie serwisować klimatyzację?

Serwis klimatyzacji można wykonać w warsztacie wyspecjalizowanym w tej dziedzinie. Należy korzystać z rekomendowanych, profesjonalnych firm, wykorzystujących tylko markowe komponenty wysokiej klasy. Część prac serwisowych można przeprowadzić we własnym zakresie, przy użyciu ogólnodostępnych narzędzi i produktów. Stosunkowo prostą czynnością jest czyszczenie i odgrzybianie instalacji. Korzystając z towarów zakupionych w godnych polecenia sklepach, takich jak: https://climapartner.pl/10139-Klimatyzacja_samochodowa użytkownik w sposób zdecydowany ograniczy koszt całej operacji.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × 1 =