Co może poprawić bezpieczeństwo na parkingu?

Jazda samochodem wiąże się nie tylko z przyjemnością pokonywania kolejnych kilometrów i bezpiecznym dotarciem do celu. To również szereg obowiązków, a przede wszystkim odpowiedzialność za życie swoje, pasażerów, a także pozostałych uczestników ruchu drogowego. Zanim wsiądziemy po raz pierwszy za kierownicę samochodu, przechodzimy oczywiście obowiązkowy kurs prawa jazdy, gdzie poznajemy zasady prowadzenia auta oraz techniki jazdy.

Jednym z podstawowych manewrów jest parkowanie. Zdobywamy umiejętność m.in. parkowania równoległego czy skośnego, co może okazać się niezbędne podczas korzystania z parkingów w galeriach handlowych, osiedlowych sklepikach czy w dowolnym do tego wyznaczonym miejscu. Co zatem, oprócz umiejętności kierowcy, może zwiększyć bezpieczeństwo w tego typu miejscach? Czy blokady parkingowe oraz słupki wykończone folią odblaskową wystarczą?

Z kursu do praktycznego zastosowania

Pierwszym krokiem jest wyraźne określenie kierunków ruchu na parkingu. W tym wjazdu oraz wyjazdu, a także kierunków poruszania się. W tym pierwszym niezbędne są znaki drogowe w sklepie specjalistycznym można je nabyć bez problemu. Z kolei w drugim oznaczenie znaków poziomych. Konieczne jest również wyznaczenie linii, w których samochody mogą być umieszczane w taki sposób, by każde auto mogło się w nim swobodnie zmieścić. Nie wolno tu zapomnieć o miejscu dla niepełnosprawnych. Wieczorem, gdy zapada zmrok bardzo ważne jest odpowiednie oświetlenie, które zapewni dobrą widoczność i pozwoli uniknąć niepotrzebnych kolizji.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 − 8 =