Jakie są rodzaje kanap i sof?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mebel dobrany do rodzaju pomieszczenia

Dla wielu osób kanapy i sofy to to samo. Są one bardzo podobne, ale różnią się kilkoma cechami o których nie każdy wie. Są także inne rodzaje, które mają dodatkowe cechy przez co każdy z mebli ma różne zastosowanie.

Wersalka
To określenie używane głównie w czasach PRL. Dziś potocznie nazywana kanapą i sofą. To dwufunkcyjny mebel, który może także być łóżkiem do spania. Jest rozkładana wzdłuż długości, a jej materac podzielony jest na dwie części. Często posiada także skrzynię na pościel.

Sofa
Służy wyłącznie do odpoczynku i jako element wystroju. W odróżnieniu od wersalki, by na niej spać trzeba wysunąć jej siedzisko do przodu. Można także oczywiście zakupić wersję, która nie będzie się rozkładać.

Narożniki
To meble, które nadają się do małych pomieszczeń. Są rozkładane podobnie jak wersalki oraz sofy. Często wyposażone są w pojemniki na pościel. Dodatkową zaletą jest to, że podczas zakupu nie wymagany jest wybór strony, ponieważ to mebel bardzo uniwersalny. Wiele narożników można znaleźć na https://selsey.pl/k/58/narozniki.

Tapczan
Mebel, który będzie służyć do spania i wypoczynku. Nie jest jednak popularny w salonach, ponieważ nie nadaje się do siedzenia przy stole. Najczęściej używany jest w sypialniach. Jego budowa to głównie drewniana skrzynia, która pokryta jest materacem na siatce lub sprężynach.

Szezlong
To bardzo elegancki mebel wypoczynkowy. Przeważnie wybiera się go do domowych salonów w dużych mieszkaniach. Nie posiada skrzyni na pościel oraz nie może być rozkładany. Za to jednak jest efektownym dodatkiem do salonu. Jego konstrukcja przypomina fotel o bardzo wydłużonym przodzie. Dzięki występowaniu w wielu stylach świetnie będzie pasować do każdego wnętrza.

Tekst powstał w oparciu we współpracę z Selsey.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dlaczego warto zdecydować się na pościel z kory?
Dlaczego warto zdecydować się na pościel z kory?
Zadanie pozornie proste Wybieranie odpowiedniej pościeli do sypialni jest zadaniem, które jedynie z pozoru wydaje się być proste i nie […]
Co podarować swojej ukochanej? – przegląd uniwersalnych prezentów
Co podarować swojej ukochanej? – przegląd uniwersalnych prezentów
Wybór prezentu dla ukochanej na urodziny, rocznicę lub inną ważną okazję często przysparza panom kłopotów. Upominek musi być wyjątkowy, ponieważ […]
Jakie są najpopularniejsza narzędzia weterynaryjne?
Jakie są najpopularniejsza narzędzia weterynaryjne?
Najlepsze narzędzia weterynaryjne to takie, które są trwałe, mają długą żywotność i są łatwe w użyciu. Idealne narzędzie weterynaryjne to […]