Przerwy w dostawie energii elektrycznej – co może być przyczyną?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nagłe zgaśnięcie światła czy wyłączenie urządzeń niejednego z nas wprawia w stan paniki. Szczególnie jeśli zdarza się, że taka awaria przedłuża się godzinami. Bywa, że ten sam problem mają także nasi sąsiedzi, a my nie znamy powodu braku prądu. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy?

Drogocenny prąd

Wśród najpowszechniejszych powodów braku zasilania elektrycznego należy wymienić:

  • przeciążenie linii energetycznej: na początku należy upewnić się, czy przyczyna w przerwie dostawy prądu dotyczy tylko naszego gospodarstwa. W tym celu warto sprawdzić wszystkie urządzenia, które były włączone w czasie wystąpienia awarii. Częstym powodem przerwania dostawy prądu jest zbyt duża liczba urządzeń elektrycznych działających jednocześnie. Także przepalona żarówka potrafi pozbawić światła w całym domu. Dobrze jest znać lokalizację bezpieczników, ponieważ w ten sposób można samodzielnie przywrócić prąd w domu. Nie należy jednak wykonywać żadnych innych czynności poza zmianą pozycji dźwigni bezpiecznika ze względów bezpieczeństwa.
  • problemy z instalacją: powodem usterki bywa często stara instalacja elektryczna. Jeśli doszło do spięcia, mogło wywołać ono przerwę w zasilaniu w całym obwodzie. Wówczas należy bezzwłocznie wezwać elektryka, ponieważ nagłe wyłączenie prądu podczas pracy urządzenia może spowodować trwałe uszkodzenia. Aby zapobiec tego typu sytuacjom, należy okresowo dokonywać przeglądów instalacji.
  • brak prądu w okolicy: jeśli upewniliśmy się, że awaria nie ma źródła w naszym domu i dotyczy większej liczby osób mieszkających w tym samym bloku lub na tej samej ulicy (wieczorem można łatwo sprawdzić to, wyglądając na zewnątrz), najpewniej mamy do czynienia z awarią na większą skalę. Niestety usunięcie takich usterek, którymi zajmuje się pogotowie energetyczne, bywa czasochłonne i może trwać od kilku godzin do kilku dni.

W przypadku wystąpienia problemów z prądem, warto zaufać profesjonalistom w branży. Jeśli szukasz konkurencyjnej oferty cenowej i zależy Ci na fachowym podejściu do klienta, zapoznaj się z ofertą pogotowia elektrycznego na stronie https://el-fran.pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Parametry ekogroszku
Parametry ekogroszku
Sezon zimowy już za pasem, a stary piec już nie za bardzo spełnia swoją funkcję. Poza tym zgodnie z obowiązującymi […]
Native speaker – na czym polega jego praca?
Native speaker – na czym polega jego praca?
Poszukując szkoły językowej bardzo często można spotkać się z ofertami zajęć prowadzonych przez native speakerów. Wiele osób zadaje sobie pytanie, […]
Jak w niedługim czasie poprawić wygląd swoich zębów?
Jak w niedługim czasie poprawić wygląd swoich zębów?
Możliwości współczesnej stomatologii są bardzo duże, dlatego błędne jest myślenie, że kiedy zęby są mocno zaniedbane, nie da się nic […]