Przerwy w dostawie energii elektrycznej – co może być przyczyną?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nagłe zgaśnięcie światła czy wyłączenie urządzeń niejednego z nas wprawia w stan paniki. Szczególnie jeśli zdarza się, że taka awaria przedłuża się godzinami. Bywa, że ten sam problem mają także nasi sąsiedzi, a my nie znamy powodu braku prądu. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy?

Drogocenny prąd

Wśród najpowszechniejszych powodów braku zasilania elektrycznego należy wymienić:

  • przeciążenie linii energetycznej: na początku należy upewnić się, czy przyczyna w przerwie dostawy prądu dotyczy tylko naszego gospodarstwa. W tym celu warto sprawdzić wszystkie urządzenia, które były włączone w czasie wystąpienia awarii. Częstym powodem przerwania dostawy prądu jest zbyt duża liczba urządzeń elektrycznych działających jednocześnie. Także przepalona żarówka potrafi pozbawić światła w całym domu. Dobrze jest znać lokalizację bezpieczników, ponieważ w ten sposób można samodzielnie przywrócić prąd w domu. Nie należy jednak wykonywać żadnych innych czynności poza zmianą pozycji dźwigni bezpiecznika ze względów bezpieczeństwa.
  • problemy z instalacją: powodem usterki bywa często stara instalacja elektryczna. Jeśli doszło do spięcia, mogło wywołać ono przerwę w zasilaniu w całym obwodzie. Wówczas należy bezzwłocznie wezwać elektryka, ponieważ nagłe wyłączenie prądu podczas pracy urządzenia może spowodować trwałe uszkodzenia. Aby zapobiec tego typu sytuacjom, należy okresowo dokonywać przeglądów instalacji.
  • brak prądu w okolicy: jeśli upewniliśmy się, że awaria nie ma źródła w naszym domu i dotyczy większej liczby osób mieszkających w tym samym bloku lub na tej samej ulicy (wieczorem można łatwo sprawdzić to, wyglądając na zewnątrz), najpewniej mamy do czynienia z awarią na większą skalę. Niestety usunięcie takich usterek, którymi zajmuje się pogotowie energetyczne, bywa czasochłonne i może trwać od kilku godzin do kilku dni.

W przypadku wystąpienia problemów z prądem, warto zaufać profesjonalistom w branży. Jeśli szukasz konkurencyjnej oferty cenowej i zależy Ci na fachowym podejściu do klienta, zapoznaj się z ofertą pogotowia elektrycznego na stronie https://el-fran.pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie chemiczne środki czystości warto posiadać w biurze?
Jakie chemiczne środki czystości warto posiadać w biurze?
Jeśli jesteś osobą, która lubi utrzymywać czystość, to wiesz, że sprzątanie nie polega tylko na tym, aby otoczenie było lśniące […]
Kiedy aparat słuchowy staje się niezbędny do codziennego funkcjonowania?
Kiedy aparat słuchowy staje się niezbędny do codziennego funkcjonowania?
Problemy ze słuchem kojarzą nam się przede wszystkim ze starszymi osobami. Niestety w ostatnich latach coraz częściej dotykają one również […]
W jakich sytuacjach warto się zdecydować na pożyczkę długoterminową?
W jakich sytuacjach warto się zdecydować na pożyczkę długoterminową?
Nasze życie bywa nieprzewidywalne. Wielokrotnie zdarzają się sytuacje, kiedy szybko potrzebujemy gotówki. Na myśl wtedy najczęściej przychodzi nam bank, w […]