Jak odnowić wnętrze łazienki?

Łazienka to wnętrze o charakterze sanitarnym, służące przede wszystkim do wykonywania różnych czynności związanych bezpośrednio z utrzymaniem higieny osobistej. Z tego powodu powinna być urządzona funkcjonalnie, a jednocześnie przytulnie. Warto co jakiś czas odnowić jej przestrzeń, tak aby przebywanie w środku było dla użytkownika jeszcze bardziej komfortowe. Najprostsze rozwiązania to oczywiście pomalowanie ścian na oryginalny kolor, wymiana płytek ceramicznych czy zakup nowoczesnych sprzętów.

Kilka wyjątkowo wartościowych pomysłów 

Jeśli zależy nam na skutecznym i atrakcyjnym odnowieniu łazienki, możemy zdecydować się choćby na wymianę zwykłych baterii umywalkowych i wannowych na modele chromowane podtynkowe, charakteryzujące się eleganckim designem. Najlepiej postawić na egzemplarze z wbudowanym perlatorem napowietrzającym, który pozwoli zaoszczędzić nawet do 50% wody.

Kolejnym interesującym rozwiązaniem jest sedes automatyczny, łączący w sobie funkcję zwykłej miski WC z bidetem. Steruje się nim za pomocą poręcznego pilota, a oferowane udogodnienia to m.in. podgrzewanie deski i jej wolne opadanie, odkamienianie, eliminowanie brzydkich zapachów, precyzyjna regulacja strumienia wody i podświetlanie w warunkach nocnych.

Oprócz tego zaleca się: zakup zupełnie nowej zasłony prysznicowej (o wyrazistym kolorze bądź nietuzinkowym wzornictwie), wymianę klasycznych wieszaków ręcznikowych na wersje ceramiczne, zamontowanie dużego lustra z energooszczędnym oświetleniem LED (koniecznie nad umywalką), przymocowanie do ściany organizera na kosmetyki i akcesoria, a także umieszczenie we wnętrzu oryginalnego dozownika do mydła.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sześć + szesnaście =