Usługi księgowe – co wchodzi w ich skład?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Usługi księgowe są świadczone przez księgowych i księgowych, którzy są przeszkoleni i doświadczeni w obsłudze dokumentacji finansowej firmy lub osoby fizycznej. Rolą księgowego jest zapewnienie, że wszystkie informacje finansowe produkowane przez firmę są dokładne i wiarygodne. Obejmuje to:

Przygotowanie sprawozdań finansowych 

Księgowi przygotowują sprawozdania finansowe, takie jak rachunki zysków i strat, bilanse i rachunki przepływów pieniężnych, które pokazują, ile pieniędzy firma zarobiła lub straciła. Przygotowują również zeznania podatkowe dla firm, a także zeznania podatkowe dla osób fizycznych.

Doradztwo podatkowe 

Księgowi mogą doradzić firmom, jak zmniejszyć ich rachunek podatkowy za pomocą legalnych środków – na przykład poprzez ubieganie się o ulgę podatkową na wszelkie wydatki kapitałowe na sprzęt lub ulepszenia lokalu dokonane w ciągu roku. Mogą również doradzić, czy lepiej jest płacić podatek od osób prawnych czy podatek dochodowy, ponieważ będzie to zależało od rodzaju prowadzonej działalności i wysokości zysków, jakie przynosi ona każdego roku.

Administracja płac 

Wiele małych firm nie posiada własnego działu płac, który zajmowałby się wypłacaniem wynagrodzeń pracownikom co miesiąc; zamiast tego polegają one na księgowym lub księgowej, którzy przetworzą wszystkie płatności automatycznie, bez konieczności czekania na pracowników, aby przedstawić arkusze czasu pracy każdego miesiąca.

Jeśli chcesz skorzystać z takich usług, to koniecznie sprawdź stronę internetową: https://www.biurogetek.pl/oferta/uslugi-ksiegowe/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zainwestuj w wygodne meble
Zainwestuj w wygodne meble
Każdy z nas chce urządzić dom według swojego gustu i charakteru. Nie ważne, czy przy pomocy projektanta, czy na własną […]
Jadalnia – nowoczesne i eleganckie serce domu
Jadalnia – nowoczesne i eleganckie serce domu
Jadalnia to pomieszczenie najczęściej zlokalizowane w pobliżu kuchni i przeznaczone do spożywania posiłków. Wzrost popularności otwartych wnętrz sprawił, że jadalnie […]
Jak się modnie ubrać w każdym wieku?
Jak się modnie ubrać w każdym wieku?
Pierwszym krokiem w kierunku nauki, jak ubierać się modnie, jest wiedza o tym, jaki jest Twój typ ciała. Drugim krokiem […]