Usługi księgowe – co wchodzi w ich skład?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Usługi księgowe są świadczone przez księgowych i księgowych, którzy są przeszkoleni i doświadczeni w obsłudze dokumentacji finansowej firmy lub osoby fizycznej. Rolą księgowego jest zapewnienie, że wszystkie informacje finansowe produkowane przez firmę są dokładne i wiarygodne. Obejmuje to:

Przygotowanie sprawozdań finansowych 

Księgowi przygotowują sprawozdania finansowe, takie jak rachunki zysków i strat, bilanse i rachunki przepływów pieniężnych, które pokazują, ile pieniędzy firma zarobiła lub straciła. Przygotowują również zeznania podatkowe dla firm, a także zeznania podatkowe dla osób fizycznych.

Doradztwo podatkowe 

Księgowi mogą doradzić firmom, jak zmniejszyć ich rachunek podatkowy za pomocą legalnych środków – na przykład poprzez ubieganie się o ulgę podatkową na wszelkie wydatki kapitałowe na sprzęt lub ulepszenia lokalu dokonane w ciągu roku. Mogą również doradzić, czy lepiej jest płacić podatek od osób prawnych czy podatek dochodowy, ponieważ będzie to zależało od rodzaju prowadzonej działalności i wysokości zysków, jakie przynosi ona każdego roku.

Administracja płac 

Wiele małych firm nie posiada własnego działu płac, który zajmowałby się wypłacaniem wynagrodzeń pracownikom co miesiąc; zamiast tego polegają one na księgowym lub księgowej, którzy przetworzą wszystkie płatności automatycznie, bez konieczności czekania na pracowników, aby przedstawić arkusze czasu pracy każdego miesiąca.

Jeśli chcesz skorzystać z takich usług, to koniecznie sprawdź stronę internetową: https://www.biurogetek.pl/oferta/uslugi-ksiegowe/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Tunika damska, czyli must have w Twojej szafie
Tunika damska, czyli must have w Twojej szafie
Tunika to element garderoby znany już od czasów starożytności. Jej główną zaletą jest ogromna wygoda oraz przewiewność, a także duża […]
Jak dbać o kort tenisowy?
Jak dbać o kort tenisowy?
Budowa kortu należy do niezwykle ekscytujących przedsięwzięć. Wiele osób marzy o czymś takim, bo w naszym kraju wzrasta zainteresowanie tego […]
Czy noszenie kamizelki odblaskowej w pracy na budowie jest obowiązkowe?
Czy noszenie kamizelki odblaskowej w pracy na budowie jest obowiązkowe?
Zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem dotyczącym używania kamizelek, spodni, czy kurtek ostrzegawczych, osoby zatrudnione na torach kolejowych, jezdniach, czy w transporcie […]