Skuteczna pielęgnacja suchej skóry

Kosmetyki do ciała są bardzo różne, warto więc dobrać odpowiednie do naszej skóry. Aby móc to zrobić, należy zapoznać się z trzema rodzajami cery.
Jakie są rodzaje skóry?
Do najczęściej wymienianych typów skóry zalicza się:
– skórę tłustą
– skórę suchą
– skórę mieszaną
Każdy z tych typów skóry wymaga innej pielęgnacji my skupimy się na skórze suchej.

Jakie kosmetyki do ciała są odpowiednie dla skóry suchej?

Skóra sucha najczęściej też jest skórą wrażliwą, dlatego też powinniśmy używać jak najbardziej naturalnych kosmetyków, które nie podrażniają skóry, takie jakie sa dostępne m.in. na https://neness.pl/kosmetyki-sklep
Powinny być to kosmetyki nieperfumowane oraz nie posiadające parabenów, silikonów, konserwantów i innych szkodzących skórze substancji. Dla skóry suchej odpowiednimi kosmetykami do pielęgnacji ciała są wszelkie specyfiki głęboko nawilżające, jeśli jednak skóra jest maksymalnie odwodniona i zaczyna się przesuszać, powinniśmy zastosować kremy natłuszczające, które odbudują płaszcz lipidowy i przywrócą odpowiednie ph skórze. Przesuszenie skóry najczęściej wynika z nieodpowiedniej pielęgnacji, niesprzyjających warunków atmosferycznych oraz często także z przebywania w miejscach klimatyzowanych w zimę (wtedy skóra traci najwięcej wody i się odwadnia przez co staje się cerą z problemami i tendencją do przesuszania). Prawidłowa pielęgnacja skóry suchej to przede wszystkim też odżywianie jej, dobranymi do potrzeb skóry kremami. Najczęściej do skóry suchej zaleca się kremy ochronno-nawilżające z filtrem UV. Poza tym istotne jest to czego używamy do demakijażu, nie może to być zbyt inwazyjny środek. Odpowiednie do tego są płyny mineralne na bazie wody różanej i delikatne toniki przeznaczone to tego typu cery.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć + osiem =