Metody inhalacyjne u dzieci

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Inhalacja to popularna metoda kuracji stosowana zwłaszcza u małych i starszych dzieci cierpiących z powodu różnego rodzaju dolegliwości ze strony układu oddechowego. Jeszcze do niedawna stosowano wyłącznie tradycyjną jej formę za pomocą przygotowanej w domowych warunkach inhalacji parą wodną, która udrażnia nos, nawilża błony śluzowe oraz skutecznie obniża lepkość śluzu. Jej zadaniem jest oczyścić oskrzela, by ułatwić oddychanie. Popularne są zarówno parówki bez dodatków (wyłącznie ciepła woda), jak i z dodatkiem ziół i aromatycznych olejków eterycznych.

Nowoczesne urządzenia w służbie zdrowiu

Kolejny sposób na podawanie leku wziewnego to inhalatory kieszonkowe proszkowe i ciśnieniowe. Urządzenia wypisywane są na receptę, zwykle w przypadku chorób na tle alergicznym.  

Aby uskutecznić działanie sprzętu, należy zadbać o prawidłową technikę inhalacji. Zaczynamy od głębokiego wydechu, następnie wraz z głębokim wdechem obejmujemy ustami ustnik i zasysamy lekarstwo do oskrzeli i płuc.

 Inną odmianą są nebulizatory, czyli wygodne urządzenia do aplikowania leków w postaci mgiełki. Niestety część z nich nie pozwala na podawanie pełnej dawki leku. W związku z tym coraz częściej wykorzystuje się komory inhalacyjne z zastawką, takie jak np.: http://oddychasz.pl/Komory-inhalacyjne-c50. Umożliwiają one uzyskanie pełnego efektu terapeutycznego poprzez dawkowanie całkowitej porcji medykamentu. Produkt jest uniwersalny, przez co można go stosować wszędzie. Ma kompaktowy rozmiar, jest praktyczny i bardzo wygodny. 

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak przygotować dużą imprezę w plenerze?
Jak przygotować dużą imprezę w plenerze?
Organizacja dużych imprez w plenerze jest dość sporym wyzwaniem. Przy takiej organizacji należy pamiętać o wielu czynnikach. Najczęściej tego typu […]
Jakie aspekty trzeba wziąć przy wyborze auta?
Jakie aspekty trzeba wziąć przy wyborze auta?
Wiele osób kupując auto, kieruje się przede wszystkim tym czy im się ono podoba. Bez wątpienia to bardzo ważne, by […]
Kiedy warto zdecydować się na budowę szamba betonowego?
Kiedy warto zdecydować się na budowę szamba betonowego?
Odprowadzanie nieczystości z budynku mieszkalnego to obowiązek jego właściciela. Świetnie nadaje się do tego celu choćby jedno- lub dwukomorowy zbiornik […]