Jak można zachęcić dzieci do czytania?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy dzieci są małe, ważne jest, aby zachęcić je do czytania. Czytanie pomaga dzieciom nabyć nowe słownictwo i poprawić swoje umiejętności językowe. Daje im również dostęp do świata wiedzy, którego nie mogą zdobyć oglądając telewizję lub grając w gry wideo.

Oto kilka wskazówek, które pomogą dzieciom rozwinąć miłość do czytania:

Zacznij wcześnie

Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko stało się zapalonym czytelnikiem, zacznij od czytania z nim każdego dnia i zachęcania go do samodzielnego sięgania po książki.

Nie naciskaj zbyt mocno

Nie zmuszaj dziecka do czytania, jeśli nie chce tego robić – to tylko doprowadzi do niechęci i wrogości wobec książek. Zamiast tego spróbuj delikatnie zasugerować książki, które mogą go zainteresować i pozwól mu samodzielnie wybrać, czy chce je czytać, czy nie.

Dawaj książki jako prezenty

zwłaszcza takie, które mają dla ciebie osobiste znaczenie, takie jak prezenty urodzinowe i świąteczne (ale upewnij się, że są odpowiednie dla danej grupy wiekowej). To pokazuje, że książki mogą być zabawne i ekscytujące, a nie tylko czymś nudnym, co muszą robić, bo są do tego zmuszani przez swoich rodziców!

Czytanie na głos

Czytanie dzieciom na głos jest ważnym sposobem zachęcania ich do czytania. Świetnym sposobem na to jest wspólne czytanie mangi! Posiada ona wiele zalet w porównaniu z tradycyjnymi książkami – ma obrazki, które pomagają w opowiadaniu historii; może się nią cieszyć każda osoba w każdym wieku; jest przenośna i łatwa do czytania w domu lub w podróży, a także bawi i uczy! Można się przekonać, przeglądając zbiór takich komiksów zebrany na poniższej stronie https://pointgames.pl/japonskie-komiksy-manga,c52,pl.html.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Na co zwrócić uwagę wybierając kosmetyki?
Na co zwrócić uwagę wybierając kosmetyki?
Codziennie nakładamy na skórę kremy, balsamy, olejki, a włosy pielęgnujemy specjalistycznymi odżywkami i szamponami. Zanim jednak konkretny kosmetyk zagości na […]
Jak zaplanować przeprowadzkę za granicę?
Jak zaplanować przeprowadzkę za granicę?
Wyprowadzka na stałe do obcego kraju to niezwykle trudna decyzja oraz duże wyzwanie logistyczne. Taka wyprawa wymaga bowiem załatwienia niezbędnych […]
Jakie materiały przydadzą się do wykończenia ogrodu?
Jakie materiały przydadzą się do wykończenia ogrodu?
Aranżacja ogrodu to nie tylko rośliny, ale również elementy małej architektury oraz nawierzchnie. W ogrodach dużą rolę odgrywają ścieżki, tarasy, […]