Jak można zachęcić dzieci do czytania?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy dzieci są małe, ważne jest, aby zachęcić je do czytania. Czytanie pomaga dzieciom nabyć nowe słownictwo i poprawić swoje umiejętności językowe. Daje im również dostęp do świata wiedzy, którego nie mogą zdobyć oglądając telewizję lub grając w gry wideo.

Oto kilka wskazówek, które pomogą dzieciom rozwinąć miłość do czytania:

Zacznij wcześnie

Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko stało się zapalonym czytelnikiem, zacznij od czytania z nim każdego dnia i zachęcania go do samodzielnego sięgania po książki.

Nie naciskaj zbyt mocno

Nie zmuszaj dziecka do czytania, jeśli nie chce tego robić – to tylko doprowadzi do niechęci i wrogości wobec książek. Zamiast tego spróbuj delikatnie zasugerować książki, które mogą go zainteresować i pozwól mu samodzielnie wybrać, czy chce je czytać, czy nie.

Dawaj książki jako prezenty

zwłaszcza takie, które mają dla ciebie osobiste znaczenie, takie jak prezenty urodzinowe i świąteczne (ale upewnij się, że są odpowiednie dla danej grupy wiekowej). To pokazuje, że książki mogą być zabawne i ekscytujące, a nie tylko czymś nudnym, co muszą robić, bo są do tego zmuszani przez swoich rodziców!

Czytanie na głos

Czytanie dzieciom na głos jest ważnym sposobem zachęcania ich do czytania. Świetnym sposobem na to jest wspólne czytanie mangi! Posiada ona wiele zalet w porównaniu z tradycyjnymi książkami – ma obrazki, które pomagają w opowiadaniu historii; może się nią cieszyć każda osoba w każdym wieku; jest przenośna i łatwa do czytania w domu lub w podróży, a także bawi i uczy! Można się przekonać, przeglądając zbiór takich komiksów zebrany na poniższej stronie https://pointgames.pl/japonskie-komiksy-manga,c52,pl.html.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Klejenie opakowań – co będzie potrzebne, oprócz kleju?
Klejenie opakowań – co będzie potrzebne, oprócz kleju?
Współcześnie w branży spożywczej, farmaceutycznej czy odzieżowej szerokie zastosowanie znajdują opakowania kartonowe. Produkowane są w kilku różnych wariantach. Największą popularnością […]
Usługa odbioru odpadów – jakie kwestie szczególnie obejmuje
Usługa odbioru odpadów – jakie kwestie szczególnie obejmuje
Odpady są generowane każdego dnia w naprawdę dużych ilościach. Na szczęście w dzisiejszych czasach nie ma większego problemu z pozbywaniem […]
O czym pamiętać przy organizowaniu przyjęcia?
O czym pamiętać przy organizowaniu przyjęcia?
Organizacja wesela jest bardzo ważna. Przyjęcie weselne jest zwieńczeniem całej uroczystości i chwilą, kiedy wszyscy razem będą mogli świętować. Warto […]