5 wyjątkowych miejsc do zobaczenia w Europie

Park Narodowy Yorkshire

Obejmuje tereny północnej Anglii z licznymi dolinami. Powstał w roku 1954. Obejmuje powierzchnię ponad dwu tysięcy kilometrów kwadratowych. Cechuje się stromymi zboczami, licznymi wrzosowiskami. W krajobrazie zobaczycie też zamki i pastwiska z owcami poodgradzane typowymi kamiennymi murkami.

Wyspy Lofoty

Ciągną się w Norwegii pasem długim na 112 kilometrów. Od maja do lipca w tym rejonie panuje dzień polarny czyli ani na chwilę słońce nie znika znad horyzontu. Pomiędzy wyspami zauważycie typowe dla Norwegii wąskie malownicze fiordy.

Adelboden w Szwajcarii

Jest wioską u podnóża Alp. Jedną z tutejszych atrakcji jest wodospad Engstligen wysoki na 600 metrów. Jest to ośrodek wypoczynkowy i narciarski. Miłośnicy zdobywania gór mogą spróbować się wspiąć na WildStrubel (3243 m.n.p.m.).

Park Narodowy Hortobagy

Założony w roku 1973 figuruje na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Obejmuje obszary węgierskiej puszty czyli wielkiej bezleśnej stepowej formacji roślinnej. Jest to teren 82 tysięcy hektarów. Największy park narodowy w tym kraju.

Barmouth w Walii

Jest miastem otoczonym przez park narodowy Snowdonia. Popularny ośrodek turystyczny nad morzem. Warto się tu wybrać na wycieczkę kolejką parową i podziwiać wokoło piękne krajobrazy

Z propozycją innych ciekawych miejsc można zapoznać się na https://www.apetytnaswiat.pl/wycieczki-po-europie/.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 + sześć =