Niezbędne zasady, które warto znać podczas polowania

Polowanie może być ciekawym hobby. Jednak należy pamiętać, że jest również bardzo odpowiedzialnym zajęciem i nie trudno przy tym o wypadek. Jeżeli jednak będziemy przestrzegać pewnych zasad, wszystko odbędzie się sprawnie i bezpiecznie, a także przyniesie dużo satysfakcji. 

Jak zachować się podczas polowania?

Myśliwy powinien wiedzieć jak się zachować i na co zwracać uwagę. Mamy tu w końcu do czynienia z bronią palną. Zasady nie są skomplikowane, ale wymagają pewnej wiedzy i przygotowania przed przystąpieniem do polowania. Odpowiedzialny myśliwy nigdy nie idzie do lasu „z marszu”.

Nigdy nie należy polować w nieznanym terenie

Jeżeli udajemy się na polowanie, zawsze powinno ono odbyć się w miejscu, które dobrze znamy. Ewentualnie powinien nam towarzyszyć ktoś, kto nie jest tam po raz pierwszy. Nieznajomość topografii terenu może mieć opłakane skutki. Wystarczy wyobrazić sobie, że strzelamy w kierunku zabudowań, o których nie wiedzieliśmy.

Nie strzelać w kierunku zabudowań i dróg

Ten punkt może wydawać się oczywisty, ale jest niezwykle istotny. Jest powiązany z wcześniejszą zasadą, ale nawet na znanym nam terenie należy uważać, w którą stronę kierujemy broń. Zawsze przed oddaniem strzału należy się upewnić, czy cel rzeczywiście jest tym, za co go uważamy. Powinniśmy każdorazowo osobiście upewnić się przez lornetkę, do czego mamy zamiar strzelać. Sytuacja może być utrudniona w nocy. W takiej sytuacji możemy i powinniśmy skorzystać z noktowizora. Niezbędne produkty można znaleźć na różnych stronach internetowych takich jak: https://taniepolowanie.pl/. Oferta sklepów specjalistycznych jest bogata i można bez problemu znaleźć sprzęt odpowiadający naszym wymaganiom.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście − 10 =