Jak zachować bezpieczeństwo i zdrowie podczas uprawiania sportów zimowych?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sporty zimowe charakteryzują się nieco większą szansą na złapanie kontuzji niż uprawianie sportu latem. Szybka jazda na nartach lub snowboardzie może zakończyć się groźnym urazem a w skrajnych przypadkach nawet śmiercią. Dlatego bardzo ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas korzystania ze stoków.

Mierz siły na zamiary

Żeby nie popsuć wypoczynku sobie oraz innym, jeszcze przed rozpoczęciem zimowej zabawy, należy zadać sobie pytanie o nasze indywidualne umiejętności jazdy na nartach i snowboardzie. Liczy się przede wszystkim szczerość. W końcu każdy kiedyś zaczynał i był początkującym i nie wszystkim uda się też osiągnąć poziom profesjonalnych sportowców. Jeżeli nasze zdolności nie są wystarczające lub przez dłuższy okres zrobiliśmy sobie przerwę od sportów zimowych, dobrym rozwiązaniem będzie na początek wybór stoku o łatwym poziomie trudności. Zmniejszy to szansę na wypadek, oraz gdy popełnimy jakiś błąd zminimalizuje ryzyko, że zaszkodzimy osobom postronnym wokół nas. 

Dobierz odpowiedni sprzęt i ubiór

Uprawianie sportów zimowych wymaga posiadania odpowiedniego sprzętu. Dobrej jakości snowboard lub narty są oczywiście podstawą. Nawet zawodowcy mogą mieć problemy jeżeli zawiedzie ich wyposażenie. Przed każdym wybraniem się na stok należy więc dokładnie sprawdzić stan naszego ekwipunku sportowego. Jeżeli jest on uszkodzony lub niekompletny, nie należy podejmować zbędnego ryzyka. Równie ważnym elementem zimowego wyposażenia jest specjalny ubiór. Nie tylko powinien zapewniać on ciepło, ale też chronić przed drobnymi otarciami i stłuczeniami. Dobra kurtka snowboardowa damska lub męska musi charakteryzować się wysoką wodoodpornością oraz przepuszczalnością pary. Nie powinna ona też być w całości w kolorze białym. Będzie on słabo widoczny na tle śniegu co może zwiększać ryzyko wypadków.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie są najczęstsze przyczyny awarii systemów grzewczych?
Jakie są najczęstsze przyczyny awarii systemów grzewczych?
Awaria systemów grzewczych najczęściej jest spowodowana przez nieprawidłowo działające kotły gazowe C.O. lub innego rodzaju. To właśnie pompa CO jest […]
Kancelarie adwokackie – czym najczęściej się zajmują?
Kancelarie adwokackie – czym najczęściej się zajmują?
Mimo że ludzie na ogół starają się żyć zgodnie z prawem i normami życia społecznego, to niekiedy wpadają w różnego […]
Jak dobrać buty do garnituru, żeby wyglądać stylowo i modnie?
Jak dobrać buty do garnituru, żeby wyglądać stylowo i modnie?
Niektórzy uważają, że największy dylemat związany z doborem obuwia do stylizacji mają kobiety. Jednakże dopasowanie butów do stroju męskiego też […]