Przynęty wędkarskie – jak wybrać odpowiednią?

Wybór właściwej przynęty wędkarskiej nie jest łatwą decyzją. Szczególnie nowicjusze miewają problem z odpowiednim dobraniem rodzaju sztucznej przynęty do konkretnego łowiska. Wychodzimy tym wątpliwościom naprzeciw i prezentujemy krótki poradnik, dzięki któremu dokonasz właściwego wyboru!

Przynęty miękkie – idealne na drapieżniki

Do najpopularniejszych przynęt miękkich na rynku zaliczamy rippery oraz twistery. Większość przynęt miękkich produkowana jest z gumy, choć niektóre wykonane się z innych tworzyw sztucznych. Rippery posiadają długie ogonki upodabniające przynętę do prawdziwych ryb, natomiast ogonki twisterów są spłaszczone. Przynęty miękkie idealnie nadają się do łowienia dużych rzecznych drapieżników, w szczególności szczupaków i sumów.

Przynęty twarde – uniwersalna jakość

Przynęty twarde są znacznie częściej wykorzystywane od przynęt miękkich. Najpopularniejsze z nich są woblery, wykonane z plastiku lub drewna i używane do łowienia w wodach przybrzeżnych. Część woblerów unosi się na wodzie, pozostałe zaś zanurzają się na kilak metrów. Szeroką ofertę wysokiej jakości przynęt twardych i miękkich znajdziesz na stronie http://sklepdrapieznik.pl.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × 2 =