Najciekawsze sporty na wodzie

Jeśli kiedykolwiek widziałeś windsurfera lub kitesurfera, mogłeś pomyśleć, że są szaleni. Jednak żeglarstwo jest jednym z najpopularniejszych sportów wodnych na świecie i nie jest to sport tylko dla ludzi posiadających łodzie. Istnieją trzy główne rodzaje sportów wodnych: żeglarstwo motorowe, żeglarstwo oraz windsurfing i kitesurfing. Na czym one polegają?

Windsurfing

Windsurfing to napędzany wiatrem sport wodny, który łączy w sobie elementy surfingu i żeglarstwa. Składa się z deski, wiosła (wioseł), żagla i uprzęży mocującej surfera do deski.

Windsurferzy mogą manewrować w dowolnym kierunku z szerokim zakresem prędkości i odpowiednio dostosować swoje żagle. Mogą wykorzystywać wiatr do wykonywania skoków, zwrotów, manewrów spinowych i gwałtownego hamowania przez halsowanie pod wiatr.

Kitesurfing

Kitesurfing (znany również jako kiteboarding) jest sportem wodnym łączącym aspekty wakeboardingu, snowboardu, windsurfingu i surfingu, wykorzystującym latawiec do napędzania zawodnika. Kitesurfing jest najczęściej używany na płytkich wodach, gdzie fale nie są obecne lub wiatry są słabe.

Kitesurfing wymaga tylko jednego latawca, aby zasilić zarówno zawodnika, jak i platformę; pozwala to na szybsze przyspieszenie, wyższe prędkości maksymalne i lepszą manewrowość w porównaniu do tradycyjnego surfingu, który wykorzystuje dwa oddzielne latawce dla każdej osoby (jeden dla siebie, drugi dla swojej deski).
Jeśli chcesz zacząć kurs któregoś z tych sportów zajrzyj na stronę https://www.easy-surfcenter.pl/.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 + 12 =